„Naším cílem je vybojovat medaili." Říká hlavní trenér České republiky David Winkler. Zároveň ale dodává: „Předem odhadnout síly soupeřů je hlavně u týmů z východu obtížné, protože do poslední chvíle nevíme, v jaké sestavě přijedou. Ambice na nejvyšší příčky by letos mohla mít například Litva."

Šampionát byl zahájen v úterý, už v předprogramu byla odehrána dvě utkání. Po zahájení už patřilo hřiště úvodnímu utkání domácí reprezentace. V tradičním derby mezi Českou republikou a Slovenskem neponechali Češi nic náhodě a od prvních chvil předváděli líbivou hru. S Matějem Brabcem na nadhozu a rychlými běžci v útoku přidávali trpělivě bod po bodu.

Konečné skóre zápasu, který byl vynikající pozvánkou na další utkání české reprezentace, se zastavilo na konečných 13:0. Před česko slovenským duelem absolvovali první utkání také zbývající účastníci šampionátu. Rusko si lehce poradilo s Litvou 11:0 a Rakousko se představilo ve výborné formě, když porazilo stříbrného medailistu z posledního ME, tým Ukrajiny, poměrem 10:5. Ve středu však Ukrajina zaskočila Rusy.

„Přijďte podpořit český národní tým na třebíčskou Hvězdu a užít si výborný baseball. Ve všední dny začínají zápasy České republiky vždy v 17:30 hodin. V sobotu 26. července 2014 nastoupí Češi proti silnému Rusku už ve 14:00 hodin a ve stejný čas bude v neděli 27. července zahájeno závěrečné finále. Pevně věříme, že s účastí domácího týmu," láká manažer šampionátu Robert Vávra.