V rámci závodů uvidí diváci souboje v Autoklub Mistrovství ČR soudobých a historických automobilů v závodech automobilů do vrchu Autoklub 2022, dále České Trofeje, které tradičně doplní souboje jezdců v sérii mezinárodních závodů soudobých a historických automobilů do vrchu – Maverick Hill Climb Czech 2022.

Program Zámeckého vrchu
sobota 7. 5.
8.00 tréninkové jízdy
13.00 závodní jízdy
17.00 vyhlášení vítězů

neděle 8. 5.
8.00 tréninkové jízdy
10.00 první závodní jízdy
13.00 slavnostní zahájení
13.30 druhé závodní jízdy
15.00 třetí závodní jízdy
17.00 vyhlášení vítězů

Největší změnou budou úpravy závodního programu v neděli. „Změna nedělního programu bude v tom, že se odjede pouze jedna tréninková jízda a následně tři jízdy závodní,“ popisuje předseda organizačního výboru Autosport Klubu Náměšť nad Oslavou Ivan Rybníček. „Každý jezdec musí povinně absolvovat první dvě jízdy a účast ve třetí pak zůstane na osobním rozhodnutí každého z nich, neboť se budou započítávat do konečných výsledků jen dva nejrychlejší dosažené časy.“

V sobotu se pojede dle zažitého formátu dvou tréninkových jízd a dvou odpoledních závodních jízd.

Pořadatelé hlásí, že letošní závody budou jedněmi z nejlépe obsazených v celé historii Zámeckého vrchu. Chybět nebude ani doprovodný program včetně klasické Drift Show.

Třemi výhrami nad Technikou Brno se třebíčští baseballisté přiblížili účasti v play-off.
Nuclears mají play-off na dosah. V minulém týdnu brali tři výhry ze čtyř zápasů

Letos se na start závodů postaví i Tomáš Enge, dosud jediný český jezdex ve formuli 1. Enge sice nezasáhne do závodních bojů, ale divákům se představí hlavně v sobotu po každé jízdě za volantem doprovodné nejostřejší Toyoty Yaris GR.

„Velice nás těší zájem závodníků o start na Zámeckém vrchu. Až nás to trošku zaskočilo. Propustnost tratě, ale hlavně kapacita přilehlých prostor závodního depa je omezená a v současné době seznamy předběžně přihlášených tuto kapacitu přesahují,“ připouští Rybníček.