Po vítězném dvojutkání s Pražany ale čekaly Nuclears ještě dva poslední zápasy s Olympií Blansko. Do těch nastupoval mladý tým z Třebíče pod vedením trenéra Jana Gregora, a pokud chtěl postoupit, musel oba duely vyhrát. „Nebyla to jednoduchá situace, protože Blansko bylo v nadstavbě o Extraligu velice dominantní a jeho nadhazovači dostávali nejméně bodů," řekl k poslednímu dvojutkání třebíčský kouč.

BLANSKO - TŘEBÍČ 3:7
Do prvního zápasu v Blansku nastoupil za Třebíč na nadhazovací kopec Venezuelec Roldan Ochoa, který kromě drobného zaváhání v první směně předvedl velice dobrý výkon.

„Naši mladí hráči juniorského věku, kteří tvoří základ mužského týmu, měli jasně danou taktiku – soustředit se na tvrdé kontakty do hřiště. Svůj úkol plnili velice dobře. V polovině utkání, kdy se vše zlomilo, jsme soupeři utekli na rozdíl pěti doběhů, což nám hodně pomohlo v koncentraci," hodnotí Gregor a dodává: „Pochvalu za práci na pálce si vedle mladíků zaslouží paradoxně i nejstarší hráč Jan Urbánek."

TŘEBÍČ - BLANSKO 10:0
O historickém postupu do Extraligy tak mohli hráči rozhodnout během druhého utkání před domácím publikem. A hned od začátku bylo na týmu vidět, že si prohru v žádném případě nechce připustit. Na pozici nadhazovače se postavil třebíčský odchovanec Michal Pruša, kterého hnalo dopředu publikum.

„Michalův výborný výkon, který podpořil silný útok Nuclears, vedl k výsledku 10:0, a to pro Třebíč znamená postup do Extraligy. Excelentními odpaly se předvedli hlavně Jožka Libiak, Michal Břeň a Michal Ešmír," shrnul rozhodující zápas trenér Nuclears Jan Gregor.

Dlouhodobý cíl klubu se tak hráčům povedlo splnit a v roce, kdy Nuclears slaví 30 let baseballu v Třebíči, nadělili svým příznivcům postup do nejvyšší české soutěže. Diváci Na Hvězdě se tak mohou těšit na pravidelnou podívanou s největšími hvězdami Extraligy.