Před cestou do české metropole Nuclears veselo nebylo. „Do Prahy sice odjížděl tým jen v devíti hráčích včetně trenéra Jana Urbánka. Hned v úvodu se ale ujal vedení, které udržel až do konce. V dohrávce utkání sice SaBaT mohutně dotahoval a třemi doběhy snížil na rozdíl jediného doběhu, výhru jsme si ale sebrat nenechali,“ prozrazuje tiskový mluvčí Třebíče Robert Vávra.

V odvetě na třebíčské Hvězdě nastartoval útok domácích hned v úvodním inningu trojmetovým odpalem Milan Prokop a hráči Nuclears začali plnit mety. Postupně si v jednotlivých směnách připsali dva, tři a čtyři doběhy. Na druhé straně SaBaT dokázal na nadhazujícího Lukáše Hloucha reagovat jen dvěma body. Po bezbodové čtvrté směně se ale začaly karty obracet a Pražané snížili na rozdíl dvou doběhů. Třebíč přidala další body až v sedmé směně a upevnila si vedení na 13:7.

V divokém utkání za tropického vedra vyhráli domácí 15:11. Na každé straně mohli diváci vidět po čtrnácti hitech. Vítězný nadhazovač Lukáš Hlouch si připsal také výborný výsledek na pálce, když své dva nástupy proměnil v singl a trojmetový odpal, stáhl celkem tři body a přidal jeden vlastní doběh.

V sobotu přivítá Třebíč Nuclears na svém hřišti Klasik Frýdek-Místek. Zápas s týmem, kterému v nadstavbě zatím patří dělená druhá příčka, začíná Na Hvězdě tentokrát už v 14.00.