Pořadatelé si už dvakrát v řadě vychutnali pocit nejlépe hodnoceného podniku v této sérii a na obě předchozí sezony by rádi navázali i za měsíc.

Biatlon pomohl

„Proti loňsku doznal areál opět velkých změn, přibyly parkovací plochy, stojí zde nová administrativní budova. Díky mistrovství světa v biatlonu jsou v Novém Městě tyto benefity, které přijdou vhod i nám, pořadatelům Světového poháru horských kol," s potěšením říká generální manažer Ján Svorada.

Tým organizátorů po biatlonu však „zdědil" jeden menší problém. V areálu jsou ještě stále zbytky sněhu. „Novoměstští pořadatelé museli na biatlon vyrobit velké množství technického sněhu. Ten má ve srovnání s přírodním jinou strukturu a hůře odtává. Musel být rozmělněn bagry a poté odstraněn. Příprava tratí se pozdržela, ale závody to pochopitelně neohrozí," ujišťuje Svorada.

Právě tratě byly jednou z deviz předchozích dvou ročníků, o kterých se mluvilo v superlativech. „Chceme zachovat ráz okruhu, na cross country bude změna pouze v jedné pasáži. Je to na přání našeho nového partnera Rubena. Chystáme zatraktivnění sprintu, který se na úkor asfaltového úseku posune víc do lesa," zmínil Svorada.

Na včerejší tiskové konferenci v Jihlavě dokonce pořadatelé odtajnili další velký plán. „V roce 2017, nebo 2018 bychom chtěli uspořádat mistrovství světa," prozradil generální sekretář výboru Petr Vaněk.

„V roce 2015 bude v Česku hodně významných sportovních akcí (mimo jiné MS v hokeji a ME ve fotbale do 21 let pozn. autora), rok 2016 je olympijský, to znamená, že ostatní závody budou trochu ve stínu," vysvětluje Vaněk načasování kandidatury na MS.