„Abych se na olympiádu v Tokiu v roce 2020 dostal, potřebuji často a tvrdě trénovat a zvládnout náročné kvalifikační závody,“ říká Ondra.

Kvalifikační závod světového poháru ve španělské Banyoles je složen z distancí750 metrů plavání, 20 kilometrů na kole a běhu na pět kilometrů.

Ondra dvoufázově trénuje šest dní v týdnu. Plave v jezírku před domem se speciálním popruhem uvázaným za strom, běh absolvuje na běžeckém pásu nebo po trasách s traséry, které dobře zná a jedenáct hodin týdně stráví na kole, které má v domě. Občas vyjede i na dvojkole, když má jeho spolujezdec čas.

Aby se cesta za olympijským snažením mohla uskutečnit, spustil Ondra veřejnou sbírku. Kdo by chtěl nevidomého sportovce finančně podpořit, najde informace na stránkách www.ondrejzmeskal.cz. „Pomůže mi jak vaše přispění, tak sdílení,“ vzkazuje Ondra.

Ondra není sportovní nováček, má za sebou jeden z nejnáročnějších maratonů světa na schodech Velké čínské zdi. Svou medaili z maratonu vydražil na léčbu chlapce se svalovou dystrofií. S trasérem Markem Peterkou zdolali nejdelší distanci triatlonového závodu v německém Regensburgu, umístil se na krásném šestém místě ve své věkové kategorii mezi zdravými závodníky a jeho dalším cílem je právě Tokio 2020.