Pro zkušeného triatlonistu z Vysočiny se jednalo o největší akci v jeho kariéře. Petr Mejzlík startoval na nejprestižnější triatlonové trati, kterou je olympijský triatlon s objemy jeden a půl kilometru plavání, čtyřicet kilometrů na kole a deset kilometrů běhu.

Po plavání byl Mejzlík šestadvacátý, po cyklistice se posunul dokonce na třinácté místo. „Plavání bylo průměrné, ale na kole mi to jelo hodně dobře a jen jsem předjížděl,“ popsal své pocity ze závodu třebíčský triatlet.

Ten zároveň upozornil, že byl na kole poněkud limitován pravidly. „Jedlo se bezhákově, takže mezi závodníky muselo být deset metrů,“ vysvětlil Mejzlík. „Rozhodčí to hlídali pozorně z motorek, a protože se nás na trati ´motalo´ hodně, tak to zpomalovalo. Ale bylo lepší zpomalit, než být diskvalifikovaný.“

V důležitém duelu týmů z konce tabulky podlehli třebíčští Snipers Přerovu.
Nepovedený víkend. Odvetnou část zahájili florbalové týmy z Vysočiny porážkami

Nadějnou pozici v první polovině startovního pole ale Petr Mejzlík v běhu ztratil. „Běh mě umořil a tu snahu a průběžné pořadí po kole znehodnotil,“ mrzí třebíčskou legendu. „Přes čtyřicet stupňů na slunci v tuhle roční dobu je na mě už hodně. Běželi jsme za poledne bez stínu. I tak jsem závod důstojně dokončil,“ okomentoval své konečné třinácté místo mezi Evropany a celkové jedenatřicáté Mejzlík.

Přes trošku chmur na tváři hodnotí svoji účast na MS Petr Mejzlík pozitivně: „Byl to neskutečný zážitek. Těžký závod, ale krásný. Mám radost, že jsem ho dokončil, zažil tu atmosféru, která byla po celou dobu konání mistrovství skvělá, a doufám, že pro mě i opakovatelná.“

pm, pok, Karel Líbal