„Sezonu nemůžeme hodnotit jinak než kladně. V silné konkurenci jsme obsadili první místo, a opět široké veřejnosti ukázali, že naše výsledky nejsou dílem náhody. Již šestým rokem patříme mezi futsalovou krajskou špičku," těší kapitána vítězného týmu.

Man si nemohl vynachválit to nejzákladnější, co dělá jeho mužstvo úspěšným. „Nejvíce si cením party kluků, se kterou to hrajeme. Možná to bude znít jako klišé, ale bez dobré partie, která umí společně táhnout za jeden provaz a rozumí si nejen na hřišti, ale i mimo něj, bychom takových výsledků nikdy nedosáhli," má jasno manažer Orchestrionu.

Jeho tým ukázal svou sílu právě letos. Orchestrion nejenže po většinu sezony vedl průběžnou tabulku, ale i zvládl klíčové zápasy s hlavními soupeři v boji o prvenství, ve kterém si tolik věřil.

„Cíle máme každý rok vysoké a letošní sezona ukázala, že úroveň krajského přeboru jde nahoru. Věřit v pomyslný titul jsem začal dvě kola před koncem soutěže, kdy jsme dokázali přesvědčivě porazit naše přímé konkurenty v boji o první místo Phiasco (4:1) a nováčka soutěže Young Boys (10:2). Samozřejmě, že v tu chvíli zbývaly dokonce soutěže ještě čtyři zápasy, ve kterých se mohlo stát cokoliv, ale věřil jsem, že máme natolik zkušený a vyvážený mančaft, že to už prostě nepustíme," bilancuje Man.

A jak to celé vzniklo? „Nápad hrát pod názvem Orchestrion vzešel naprosto spontánně na vánočním turnaji ve stolním tenise ve Vladislavi v roce 2008. Tehdy přemýšlelo trio Chalupa Pavel starší, Chalupa Pavel mladší a já nad názvem týmu, pod kterým by mohli celý turnaj absolvovat," vypráví Tomáš Man a pokračuje.

„Nejprve kohosi napadl název Chalupáři, podle stejnojmenného legendárního seriálu či podle příjmení dvou členů našeho týmu. Nakonec byl tento návrh zavrhnut a kohosi z nás napadlo: „Co takhle se jmenovat Orchestrion" a název týmu byl rázem na světě. Je to podle slavného hudebního nástroje, který v legendárním seriálu Chalupáři (1975) vlastnila dvojice nerozlučných kamarádů Bohumil Císař a Evžen Huml," vysvětluje kapitán mužstva, které od té doby neslo tento název.

„Pak už to bylo jednoduché. Ať už jsme hráli v dalších letech turnaj ve stolním tenise, nohejbale, malé kopané či od roku 2011 krajský přebor ve futsalu, tak jsme vždy vystupovali pod názvem Orchestrion," hlásí kapitán týmu.

Orchestrion nevyhrál krajský přebor ve futsalu letos poprvé. „Soutěž jsme během našeho šestiletého působení dokázali ovládnout třikrát. Poprvé tomu bylo v naší premiérové sezóně 2010/2011, kdy jsme během základní části neokusili ani jednou hořkost porážky. Poté jsme na závěrečném turnaji Final Four o celkového přeborníka kraje obsadili v konkurenci týmů z české skupiny solidní třetí místo," zalovil v paměti Man.

Dalšího triumfu dosáhla jeho parta o dva roky později. „Druhé prvenství v základní části jsme získali v sezóně 2012/2013 s bilancí čtrnácti vítězství a dvou remíz. Na závěrečném turnaji Final Four o celkového přeborníka kraje Vysočina jsme umístění vylepšili a skončili na krásném druhém místě," ohlíží se do historie svého klubu manažer.

Poslední úspěch je čerstvý. Letos se finálový turnaj nehrál a krajským přeborníkem se stal vítěz dlouhodobé fáze soutěže, kterým byl právě Orchestrion. „Třetího titulu jsme letos dosáhli s impozantním skóre 124:36 a náskokem dvou bodů ovládli krajský přebor. Z historického hlediska patříme mezi nejúspěšnější futsalové týmy krajského přeboru na Vysočině, těší Mana. Ten dodal, že jeho mužstvo za šest let odehrálo celkem 98 zápasů a dosáhlo 75 vítězství, pěti remíz a jen osmnáctkrát prohrálo s celkovým skóre 555:261.

Po sezoně má celek Orchestrion příjemnou starost. Vítěz krajského přeboru totiž může postoupit do divize. „Ze začátku jsme o tom vůbec neuvažovali, ale po pár drincích při oslavě titulu už jsme to viděli jinak. Pokud to bude v silách našeho sponzora ZV - team, určitě bychom ostudu neudělali. Sportovně na to máme," nechal se slyšet Man.