„Určitě nastupujeme oproti loňskému roku silnější. To bude naší výhodou. Kluci jsou zase o rok starší i zkušenější. Víme, co chceme hrát, některé věci jsme v přípravě oprášili i nacvičili," prozradil třebíčský kouč a dodal: „Uvidíme, jak bude nová sezona vypadat a co přinesou první utkání."

Celek TJ dnes k úvodnímu zápasu Oblastního přeboru I. třídy zavítá do Kroměříže a zítra do Zlína, kde se utká s tamním B-týmem. „S Kroměříží jsme sice loni oba zápasy prohráli, ale nepodali vůbec špatný výkon. Oba soupeři jsou k poražení a chceme vyhrát. Bude to o aktuální formě má jasno třebíčský lodivod.

Tomu budou v zahajovacím dvojzápase chybět Vérosta s Babákem. „Navíc bude v práci i kapitán Čermák," doplňuje šéf třebíčské střídačky, který má v týmu i dlouhodobé absentéry. „Jarda Svoboda musel ze zdravotních důvodů přerušit hráčskou činnost a Pavel Kříž se chystá na delší dobu pracovně do zahraničí," povídal Smital.

Ten doufá, že během soutěžního ročníku zasáhnou do bojů staré zálohy. „Ve hře jsou i návraty během sezony jako třeba Pavla Jančáře, který sice skončil, ale snad nám během roku někdy přijde pomoct," přeje si třebíčský kormidelník.

Jeho svěřenci se na novou sezonu připravovali už v létě. „Příprava začala na konci srpna a díky tomu, že byly prázdniny, jsme se scházeli v relativně vyšším počtu. Teď už je to ale horší, protože nám vysokoškoláci odjeli do škol," podotýká třebíčský kouč.

Hráči z Vysočiny odehráli jedno přípravné utkání v Havlíčkově Brodu, kde vyhráli vysoko 68:37. „I přes vítězství by se chyby ve hře určitě našly. Šlo hlavně o to, aby si všichni zahráli proti soupeři a ne jen sami proti sobě na tréninku. Uvidíme, co přinese první mistrovský zápas," opakuje trenér Třebíče.

Právě první duely v nové sezoně by měly být odrazovým můstkem pro celý ročník, ve kterém by se Třebíčští záchranářským bojům jako loni rádi vyhnuli. „Proti každému soupeři to bude těžké, hlavně u béček nikdy nevíte, jestli na vás nepostaví hráče z ligového áčka. Třeba budeme mít štěstí, vyhrajeme a začeme sezonu lépe než loni," svěřil se Smital.