Hned v úvodním duelu před domácím publikem ale hráči Nuclears klopýtli. Do páté směny sice Třebíč vedla 3:2, pak se ale vlastními chybami připravila o vítězství, když dovolila Technice skórovat a tento náskok už nedokázala smazat. Brněnský tým si tak z Hvězdy odvezl cenné vítězství 4:8.

V prvním zápase Na Hvězdě dostali příležitost na kopci mladí odchovanci Robin Vávra s Martinem Mazurou, kteří také předvedli solidní výkony a dlouho drželi utkání vyrovnané. Oba týmy zaznamenaly po deseti odpalech, ale zatímco Technika nechybovala v obraně ani jednou, Třebíč si vybrala černý den hned pěti chybami.

Zaváhání z domácího prostředí baseballisté Nuclears odčinili během odvetných zápasů na Kraví Hoře v Brně, kde Techniku přehráli jednoznačně 16:2 a 10:3. Pálkaři z Vysočiny byli při chuti a během sobotního utkání zaznamenali hned tři homeruny.

Dva odpaly za plot a z toho jeden „Grand Slam“ zařídil Trey Bridis, který si připsal hned sedm stažených doběhů. Stoprocentní na pálce byl další Američan ve službách Třebíče Brent Gillespie. Ten uspěl při všech čtyřech nástupech proti nadhazovačům soupeře a jednou rovněž poslal míč až za plot.

Stejný hráč zaznamenal homerun i ve třetím vzájemném utkání. V útoku se ale blýskl i mladý třebíčský odchovanec Marek Krejčiřík se třemi odpaly ze čtyř nástupů na pálce. Tři stažené doběhy si pak do statistik připsal zkušený Ivan Hamža a dvoumetovým odpalem se pak může pochlubit Zdeněk Kutílek.

Třebíčská převaha vak byla znát hlavně na nadhozu. V prvním zápase režírovala hru dvojice Lukáš Hlouch, Jose Flores ve druhém pak americké duo Dalton Erb, Jose Flores. „Snad jsme si už vyčerpali smolné zákroky a už půjdeme za svým cílem. Tím je jednoznačně postup do play-off,“ uvedl trenér Jan Gregor.

Stejný záměr má ale i nejbližší soupeř Třebíče Hroši Brno. Ti se zatím dělí v extraligové tabulce o čtvrtou příčku právě s Nuclears. Třebíč se utká s Hrochy doma v pátek, zápas Na Hvězdě začíná v 17 hodin.