Vítané příležitosti poměřit síly, případně možnost vyplavat si nominace na Zimní šampionát České republiky či na moravské poháry, se chopila rovněž čtyřiadvacítka závodníků Spartaku Třebíč.

Zatímco Jihlava vyznačovala se vypjatější atmosférou, žďárské závody nabraly tempo valčíkové. Zajímavostí „krajáčů“ je, že výsledky jsou vyhodnocovány víceméně po jednotlivých ročnících a neudělují se medaile. K 32. individuálním titulům krajských mistrů přibylo 49 druhých, 28 třetích míst a nutno přičíst i pět vítězství ve štafetových závodech.

Celkem šestkrát vystoupala na pomyslný nejvyšší stupeň Sára Doležalová, pětkrát zvítězil nejmladší z rodu Čaňků – Tomáš a čtyři vítězství pro sebe získali Jiří Vašíček i Kateřina Cahová. Čtyři zlaté ze čtyř startů vybojovala v Jihlavě i Sára Krontorádová. Ta však již ve Žďáru svou sbírku titulů nerozšířila, neboť ji tradičně zlákala její druhá láska – čutání v cahotě.

Hrdinou se stal nejmladší účastník přeboru, sedmiletý Jakub Hrdlička. Na 100 metrů prsa nejprve rozhodčí obdivně přihlíželi třem bezvadně provedeným kotoulovým obrátkám a vzápětí, se slzami v očích, jej diskvalifikovali, při prsou se kotoulovky dělat nesmí.

V průběhu mistrovství překonali plavci Spartaku celkem patnáct oddílových rekordů a jako na běžícím pásu padaly i osobní rekordy a že jich padlo. Díky splnění nominačních kritérií si na Zimních mistrovstvích ČR starších žáků o druhém adventním víkendu zaplave osm Spartakovců.