Už za necelé dva týdny vstoupí cyklista Jan Hirt, rodák z Třebíče, do nové sezony. Závěrečnou fázi přípravy si člen týmu Soudal – Quick-Step zpestřil virtuálním závodem, který v pondělí 9. ledna uspořádal cyklistický klub L27. Nejlepší český cyklista současnosti, který v loňském roce ovládl také jednu z etap slavného Gira d´Italia, v něm poměřil síly s téměř osmi desítkami cyklistických nadšenců.

Virtuální závod zavedl účastníky na jihoafrické pobřeží Cape Whale v horském průsmyku Clarence Drive, kde absolvovali porci 21 kilometrů na trati s převýšením 303 metrů. Dle předpokladů ho opanoval právě závodník týmu Soundal – Quick-Step, který protnul cílovou pásku jako nejrychlejší z celkového počtu pětasedmdesáti účastníků v čase 34:05 minuty.

Stálé nebezpečí představuje pro defenzivu všech protivníků útočník divizních fotbalistů Ždírce nad Doubravou Matěj Vopršal (vpravo v zeleném dresu u míče).
Byl jsem výborně připravený, pochvaloval si úspěšný podzim ostrostřelec Vopršal

„S podobným typem závodu nemám příliš zkušeností. O to větším a milejším překvapením pro mě bylo, jak početná a kvalitní konkurence se sešla. Koneckonců odpovídalo tomu i zvolené tempo, které bylo až nečekaně vysoké. Pro mě osobně se tak jednalo o příjemný trénink a zajímavé zpestření přípravy. Jsem rád, že jsem mohl být součástí takové akce,“ pochvaloval si Jan Hirt.

Ten pondělní závod absolvoval přímo v prostorách showroomu L27 na pražském Vyšehradě, kde před začátkem závodu od zástupců klubu převzal také klíče od nového osobního automobilu.

„Honza Hirt je nejen českou cyklistickou jedničkou, ale i naším ambasadorem, kterého se od počátku spolupráce snažíme maximálně podporovat v jeho kariéře profesionálního sportovce,“ prozradil za klub L27 René Andrle.

Čtyřikrát týdně se budou také v průběhu letošní zimní přípravy scházet ve Velkém Meziříčí (v červeném). Před jarní částí třetí ligy na ně čeká šestice přípravných duelů.
Posílí stoper Mrňa fotbalisty Velkého Meziříčí? Třetí ligu mu může zhatit trest

A dále ještě pokračoval. „Prostřednictvím různých typů akcí se zároveň snažíme přiblížit nadšencům svět velké cyklistiky. Tento závod, ve kterém se mohli účastníci poměřit s momentálně nejlepším českých cyklistou, byl naší premiérou. Chtěl bych moc poděkovat zúčastněným, speciálně pak Honzovi za jeho účast i to, jak k závodu přistoupil,“ doplnil René Andrle s tím, že v průběhu roku jsou v plánu například i výjezdy na závody Grand Tour.

Na nich hodlá uspět i Hirt. Prioritou pro něj i celý tým Soudal – Quick-Step je italské Giro, kde třicetiletý závodník v loňském roce slavil etapový triumf. „Jsme velký tým, který má ve svém středu aktuálního mistra světa. Tomu odpovídají i naše ambice. Jako tým bychom na Giru rádi zaútočili na celkové vítězství a osobně se budu snažit udělat maximum, abych ke splnění tohoto cíle přispěl,“ dodal Hirt.