O medaili by měla měla zabojovat především jihlavská dorostenka Klára Vavřinová. Před dvěma lety získala v žákovském pětiboji v hale mistrovský titul, loni už jako dorostenka byla čtvrtá a v létě v Přerově brala v sedmiboji zlato. V lednu si zlepšila osobní rekord v halovém pětiboji na 3659 bodů, ale čtyři soupeřky mají kariérní i sezonní maximum lepší.

Poprvé jako dorostenka bude v mistrovském pětiboji startovat třebíčská Beáta Meschková. S aktuálním maximem 3336 bodů patří do do desítky v žebříčku, v redukovaném žebříčku ročníku 2008 jí náleží čtvrtá příčka. Jejím největším vícebojařským úspěchem je druhé místo mezi žákyněmi z loňského mistrovského letního sedmiboje v Přerově.

Do desítky nejlepších ve své kategorii patří také třebíčský dorostenec Matěj Vomela. Za osobní maximum 4469 bodů v halovém sedmiboji najdeme jeho jméno v letošních tabulkách na šesté příčce.

Spartak Třebíč přihlásil na mistrovství republiky i juniora Dominika Zásmětu, který letos vylepšil své halové sedmibojařské maximum na 4403 bodů, za což mu v tabulkách paří mezi juniory sedmá příčka. Osobní maximum má ale lepší třináct soupeřů.

Během tohoto týdne by měli na zkoušku do 
týmu Fotbalové školy Třebíč, druhého celku podzimní tabulky krajského přeboru, dorazit hráči ze zahraničí.
Dorazí exotika? Fotbalová škola Třebíč otestuje hned několik zahraničních hráčů

Šestá je v aktuálních tabulkách Nikol Horká, čtvrtá přihlášená z třebíčského Spartaku. Ta se v halovém pětiboji zlepšila na 3101 bodů.

Na start sedmiboje žáků se pak postaví humpolecký Sebastián Andrejev. U něho žádný výkon v halovém sedmiboji nenajdeme. Jediný letošní závod nedokončil, ale v disciplínách, které stihl, předvedl solidní výkony.

Letošní vícebojařský halový šampionát se koná v Praze ve Stromovce od pátku 9. do neděle 11. února. Dorostenky a žákyně absolvují celý mistrovský pětiboj v pátek. Žáci dokončí mistrovskou soutěž v sobotu a junioři a dorostenci budou znát výsledky v neděli.