Titul mistra Evropy však třebíčský triatlonista Petr Mejzlík dosud postrádal. V německém Kölnu se však dočkal. Na mistrovství Evropy ve sprint kvadriatlonu zněla jeho zásluhou česká hymna!


Poměrně početné startovní pole, čítající téměř sedmdesát závodníků z Rakouska, Maďarska, SRN a České republiky, mělo před sebou objemy 0,7 km plavání – 25 km jízdy na kole – 4,4 km jízdy na kajaku – 5,5 km běhu. Reprezentant TJ Spartak Třebíč se po úvodním plavání držel druhý za domácím Horstem Krugerem, v cyklistické části šel Mejzlík do vedení, a to si dokázal pohlídat až do konce.


V kategorii mužů nad 50 let tak za sebou nechal dalších sedm soupeřů a proběhl vítězně cílem v čase 1:52,14 hod.


Druhý skončil domácí Schytil se ztrátou 6:47 min. Výsledný čas stačil Mejzlíkovi na celkové osmnácté místo. V jeho oblíbeném chladném a deštivém počasí se mu podařilo zúročit zkušenosti a příznivý poměr tratí.


A letošní sezona, zaměřená k tomuto závodu, byla tak korunována titulem, o který se pokoušel několik let. Absolutním mistrem Evropy se stal domácí T. Berg časem 1:33,00 hod.


„Snad nejlepší běh v sezoně. Všechny disciplíny mi vyšly, možná kajak mohl jet rychleji, ale byl krátký, takže žádná propastná ztráta nebyla. Kolo jelo skvěle. Všechno mi vyšlo nad očekávání. Startovali jsme se sprint triatlonem, obavy ze startu mezi třemi stovkami závodníků nakonec dopadly dobře,“ komentuje spokojený vítěz Petr Mejzlík.


Mistrovství Evropy bylo zároveň zařazeno do Světového poháru, vítězstvím se Mejzlík posunul na konečné druhé místo v celkovém hodnocení kategorie mužů nad 50 let za Němce M. Hädlicha.


Poslední „větší“ závod sezony absolvuje Petr Mejzlík zítra v Příbrami na duatlonovém Classic Cupu.