Veterán TJ Spartak Třebíč se po roce vrátil do izraelského Eilatu, kde se konal už 16. ročník mezinárodního triatlonového závodu Israman Negev Eilat. Loňské úspěšné vystoupení zopakoval a znovu veze druhý nejcennější kov!

Závod je rozdělen do několika výkonnostních kategorií, od žákovských až po veteránské. Největší zájem a pozornost poutá Israman 226 s účastí přes dvě stovky závodníků z 26 států. Ti společně s Mejzlíkem absolvovali 3,8 km plavání v Rudém moři, 180 km jízdy na kole s převýšením 3400 m a 42,2 km maraton.

Třebíčský závodník se na místo činu vrátil po loňském stříbru z kategorie 55 – 59 let a udělal dobře. Výkon dokázal v podstatě zopakovat, po plavání se usadil na průběžném druhém místě, které po celou dobu závodu neopustil. Časem 13:49,03 hod. (vloni 13:33,57 hod. pozn. autora) se vklínil mezi dva domácí závodníky Devonse a Narviho.

„Těžký, ale krásný závod, hlavně mě to opět neodradilo, i když to bolelo. Při plavání slunce oslňovalo, chytl jsem se skupiny a myslel, že to s nimi půjde, ale neplavali na tu správnou bojku, takže vznikla malá ztráta," popisuje Mejzlík, který si malinko pohoršil i v další fázi závodu. „Kolo jsem měl jen o pár vteřin horší než vloni, ale vítr byl z boku, proti loňsku těžší kvůli tomu větru a na běhu to bylo znát," povídal třebíčský veterán.

Mejzlík měl problém i při běhu, ale vše nakonec dobře dopadlo. „Sice jsem běžel poctivě od občerstvovačky k občerstvovačce, ale bolely mě stehenní svaly hned od začátku běhu, díky těžšímu kolu, a to se podepsalo na čtvrt hodinové ztrátě proti loňsku. Soupeři byli úplně jiní, ale průběh stejný, jen po kole jsem nebyl první, ale stále druhý. Jak jsem začal po plavání, tak jsem doběhl do cíle," hodnotí závod Petr Mejzlík. V celkovém hodnocení pak proběhl cílem na 80. místě.

Z třebíčských závodníků se na start poloviční tratě ISRAMAN 113 postavil ještě Petr Tomek. V kategorii 35-39 let obsadil časem 6:32,54 hod. 27. místo.

Mejzlík tak úspěšně rozjel svoji sedmadvacátou sezonu. A zahálet do jara určitě nebude. „Chtěl bych jet zimní triatlon ve Vimperku, možná Karlovu Studánku s výběhem na Praděd. To hlavní začne 9. května Krušnomanem. Po pěti letech uspořádali v Hannoveru dlouhý kvadriatlon, tam jsem ještě nebyl a těším se," nastiňuje další plány závodník z Třebíče a pokračuje.

„Objedu nějaké závody Světového poháru v kvadriatlonu – Maďarsko, Polsko, dvakrát u nás a dvakrát v Německu. Hlavně se chci účastnit delších závodů v rámci seriálu Českého poháru (ČP) v dlouhých triatlonech. Je tam přátelské ovzduší, hodně lidí na startu a jsou to závody i o taktice, přemýšlení a rozloženém tempu. A to mně vyhovuje," plánuje Mejzlík.