Startující z Polska, ČR, Švédska, Velké Británie, Španělska a Německa závodili na tratích 1,5 km plavání, 40 km cyklistiky, 8 km na kajaku a 10 km běhu. Třebíč měla dva zástupce. Oddíl Ledních medvědů reprezentoval v kategorii nad 60 let Zdeněk Mikoláš. Cílovou fotobuňkou proběhl v čase 4:07,38 hodin, což znamenalo nepopulární čtvrté místo.

Stejné umístění zaznamenal z TJ Spartak Třebíč Petr Mejzlík. Ten se do cíle dostal za 3:28,06 hodin a upevnil si tím vedoucí postavení ve světovém poháru mezi padesátníky.

Zajímavostí je, že pořadí této kategorie přesně kopírovalo výsledky závodu loňského roku. „Jelo to hodně dobře a dokonce jsem měl o necelou minutu lepší čas než vloni. Ale byli lepší. S tím jsem podle startovky počítal. Vypadalo to předběžně na páté místo, ale poprvé v životě se mi podařilo porazit Petera Hossbacha z Německa, který loni Světový pohár vyhrál," těšilo závodníka Spartaku Petra Mejzlíka.

Ještě dobojováno zdaleka není. „Rozhodne se v posledních dvou závodech. Je to celkem otevřené a sehrají tam hodně roli bonusové body za umístění a počet odjetých závodů, a to zatím vypadá dobře. Mám dvě vítězství společně s Moyseyem, ale ten má méně závodů. Tohle je nejlepší čtvrté místo, které jsem zapsal. Člověk je za čtvrtá místa zklamán, ale paradoxně z něj mám radost," hodnotí závod Petr Mejzlík.

Vítězem závodu a Mistrem světa se stal Garcia Peces ze Španělska za čas 2:41,12 hod. Světový pohár pokračuje již tuto neděli v Maďarsku Mistrovstvím Evropy ve sprintu a týden na to končí v německém Bergsee.