Pláž údolní přehrady Koberbach přivítala na čtyřicet závodníků ze šesti evropských zemí - Belgie, České republiky, Maďarska, Polska, Norska a Německa. Ti si to rozdali nejen o další body do hodnocení SP 2017, ale i o tituly Mistrů Evropy na střední trati 1,5-40-8-10 km.

Silný vítr a velké vlny ze třetí disciplíny, kajaku, udělaly ze závodu „loterii“. Nakonec se překvapivým mistrem Evropy stal Belgičan William Peters časem 2:44,24 hod. Do závodu se prezentoval Petr Mejzlík z TJ Spartak Třebíč. Veterán z Vysočiny dokončil závod na pátém místě v kategorii 50-59 let v čase 3:39,09 hod., celkově doběhl dvacátý. Vítězem této kategorie se stal Němec Peter Hossbach v čase 3:21,09 hod.

„Takový mazec na vodě jsem snad ještě nezažil. Po plavání čtvrtý a před koncem prvního kola na kole jsem šel na první místo a s náskokem i dojel. Ale jak jsem sedl do kajaku, tak jsem málem vypadl hned na startu. Jelo se napříč přehradou, tak jsem to stočil po vlnách k přepadu, tam vylezl, vyhodil sedátko, abych dostal těžiště co nejníže a pokračoval. Nohy ale mrtvěly, takže jsem každé kolo musel ke břehu, bylo jich pět, vylezl z lodi a nechal nohy prokrvit. Po pátém kole jsem se po dojezdu už nepostavil, než přišly k sobě. Ale kupodivu to zase běželo. Nebylo výjimkou, že někteří i plavali vedle kajaku. Nakonec jsem rád za cíl, nerad vzdávám, ale tohle na to bylo,“ hodnotí Petr Mejzlík. Světový pohár pokračuje 24. června v Týně nad Vltavou.

Marie Tomešková