Letošní jubilejní sezónu okořenil dalším vítězstvím ve Světovém poháru v kvadriatlonu v kategorii 40 – 49 let. Lepší rozloučení s touto kategorií si devětačtyřicetiletý závodník tak nemohl přát.


Do celkového hodnocení SP se počítaly čtyři nejlepší výsledky ze sedmi závodů, dosažené v pořádajících zemích pořádajících zemí.
Petr Mejzlík si vstup do letošního ročníku poháru odbyl již začátkem května na Ibize, kde obsadil šestou příčku. „Závod na Ibize je pro mě nezapomenutelným zážitkem, nejhezčí prostředí, v jakém jsem závodil,“ doplňuje Mejzlík.


O dva měsíce později následoval boj na „domácí“ půdě v Týně nad Vltavou. Tam se Mejzlík blýskl stříbrem. Stejné umístění si připsal následně v dalším podniku poháru pod hradem Karlštejn, odkud dovezl i titul vícemistra ČR.
Reprezentant TJ Spartak Třebíč nechyběl ani v baště světového kvadriatlonu v Sedlčanech. Na střední trati zde obsadil šesté místo. K závěrečnému podniku SP zamířil do Německa, kde proběhlo zároveň Mistrovství Evropy. Stejně jako loni vybojoval čtvrtou pozici. Celkem posbíral 310 pohárových bodů, což mu vyneslo po dvou druhých místech z předchozích let (2006, 2007 - poznámka autora) kýžené vítězství.


Ocenění převezme tento třebíčský sportovec 6. prosince 2008 v Praze, při vyhlášení vítězů letošního ročníku Českého poháru.


Mejzlíkova pozornost je sice upřena v posledních letech především na kvadriatlonové závody, v uplynulé sezóně se však dočkal úspěchu i v triatlonu.
V posledním závodě sezony, na Mistrovství ČR v olympijském triatlonu v Sokolově, udělal tečku za kategorií 45 – 49 let, když si třetím místem zajistil bronzovou medaili.


„Se sezonou samozřejmě spokojenost, vítězství ve Světovém poháru je určitě pěkným rozloučením a povzbuzením do příštího ročníku. Čeká mě nová kategorie mezi padesátníky. Jako nejmladší budu mít určitě dobrou šanci na solidní umístění,“ míní triatlonista Mejzlík.


Sezona sice teprve skončila, Mejzlík už však střádá plány na tu další, pro něj jedenadvacátou. „Rád bych určitě vyrazil na všechny světové poháry – v květnu na Ibizu, v červenci do Anglie a Týna nad Vltavou, v srpnu do Německa a pak na finále do Sedlčan,“ plánuje Petr Mejzlík.

MARIE TOMEŠKOVÁ