Plavání proběhlo ve dvou okruzích v přírodním jezeře Velký Draždiak, cyklistiku závodníci absolvovali v šesti okruzích na zcela uzavřené komunikaci a běh ve čtyřech okruzích v centu závodu po asfaltovém povrchu. Zázemí závodu bylo v areálu Grand Hotela.

Petr Mejzlík z TJ Spartak Třebíč se klání v hlavním městě Slovenska účastní několik let. A daří se mu tam. Letos tomu nebylo jinak a v kategorii 55-59 let za čas 2:20,34 hod. vystoupil stejně jako vloni na stupních vítězů nejvýše.

Cyklojízda na podporu vybudování cyklostezky Třebíč-Dukovany.
Cyklisté svou jízdou podpořili vybudování cyklostezky do Dukovan

„Po mistrovství světa v Hannoveru se mi ještě v pátek "třásly" nohy. Šest dní na zrehabilitování je pro mě už málo po tak dlouhém závodě. Ale jelo to neskutečně. Plavání ve skupině v pohodě, ale kolo, to byl kalup. Čtyřicet kilometrů pod 59 minut jsem snad ještě nezajel, možná kdysi v Žilině. Na tachometru bylo neustále mezi 43-45 km v hodině. A běh, to už nechápu vůbec. Doběhl jsem s dvouminutovým náskokem před druhým,“ popisuje průběh závodu spokojený Mejzlík a dodává: „Prostě mi to v Bratislavě na rovině jezdí. Už jsem tam zpětně třikrát vyhrál a dvakrát byl druhý. To je ta radost ze sportu. A to jsem si myslel na konci března po jedenáctidenním pobytu v nemocnici, že letošní sezonu můžu pomalu odepsat.“

Vítězem závodu se stal při svém premiérovém startu na této trati Samuel Simonides z Turčianských Teplic časem 1:49,41 hod.

Marie Tomešková