Na start závodu (750 metrů plavání – 23 km kolo – 4,5 km kajak – 5 km běh) se ve velkém vedru postavila podobná konkurence jako před týdnem na mistrovství Evropy na dvojnásobné trati v Týně nad Vltavou (Německo, Maďarsko, Belgie, Polsko, Portugalsko, Česká republika), byla však obohacena o velký počet domácích závodníků.

Do medailové sbírky české výpravy přispěli z Třebíče Petr Mejzlík (kategorie 60 - 69 let, TJ Spartak) a Zdeněk Mikoláš (nad 70 let, KLM). Mejzlík po vydařeném závodu se časem 1:59,06 hod. vklínil mezi domácí závodníky Hadlicha a Kietzmanna. Mikoláš v čase 2:26,37 hod. obsadil také 2. místo za Polákem Gendekem. Oba se tak ve svých kategoriích stali vícemistry Evropy.

Závod stejně jako v Týně nad Vltavou vyhrál Čech Tomáš Svoboda (1:27,25 hod.) před Belgičanem Williamem Petersem a Maďarem Ferencem Czimou.

„Jelo mi to neskutečně dobře v tom vedru, nejlepší závod v této sezóně. Na kole jsem dojel před lidmi, které od startu už nevídám. Pak mě předjeli na kajaku, ale ne o moc," hodnotí závod Petr Mejzlík a dodává: "Teď jsem se dostal do vedení ve Světovém poháru a pokusím se to udržet, i když do konce ještě zbývá pět závodů. Počítají se čtyři nejlepší výsledky."

Seriál Světového poháru pokračuje za necelé tři týdny v maďarském Kaposváru mistrovstvím světa na stejných distancích.