Tradičně vydařený kvadriatlonový podnik na Slovensku přivítal v sobotu závodníky z Francie, Německa, Polska, Španělska, Maďarska, České republiky a Slovenska, kteří se utkali o tituly Mistrů Evropy na sprinterské trati 0,75 km plavání -18 km kolo - 4 km kajak - 4 km běh. Krásné počasí, skvělá organizace a zcela uzavřené závodní tratě s fandícími diváky v okolí hotelu Kormorán dodávaly závodníkům dostatek energie. A ti se jim odměnili hodnotnými výkony.

Mistrem Evropy v absolutním pořadí se stal Enrique Peces ze Španělska v čase 1:12,57 hod. před Maďarem Ferencem Csimou (-2:34 min.) a Němcem Stefanem Teichertem (-2:55 min.).

Své zastoupení v závodě měla i Třebíč. Mezi muži nad 60 let obsadil druhé místo Zdeněk Mikoláš (KLM Třebíč) časem 1:50,36 hod. Poražen byl pouze Polákem Jerzym Gendekem, za ním skončil Peter Appelt z Německa.

TJ Spartak, oddíl TT, reprezentoval Petr Mejzlík. Časem 1:35,09 hod. se probojoval také na druhou příčku! Vítězem kategorie se stal Christian Smidt (Německo), třetí místo obsadil Polák Romek Pietrzak.

„Vyšlo mi všechno, na co jsem sáhl a jelo mi to od začátku do konce. Hlavně cyklistika neskutečná, devátý čas absolutně a tam jsem rozhodnul kategorii. Smidt je v kategorii nově a je vepředu, ale ostatní jsme u sebe. Po plavání jsem nasedal na kolo čtvrtý, ale sesedal s náskokem druhý a už mě nedali. Po dlouhé době vydařený závod i v horkém počasí, které opravu nemusím," hodnotí Mejzlík.