Prvním protivníkem v letní přípravě byl Novému Veselí tradiční sparingpartner ze Slovenska. Štart Nové Zámky se utkal s účastníkem naší nejvyšší soutěže opět po půlroční přestávce.

V ZDT Aréně se hrálo dvojutkání o uplynulém víkendu a v obou případech tahal pátý tým loňské sezony slovenské extraligy za kratší konec provazu. V prvním utkání zvítězilo Nové Veselí poměrem 27:23, o den později pak opět o čtyři branky, tentokrát 31:27.

První branku v novém působišti hned zaznamenala také dvaadvacetiletá levá spojka. „Osobně se mi bohužel nepodařilo předvést takový výkon, jaký bych si představoval. Možná jsem byl trochu nervózní, ale doufám, že to rychle překonám,“ sdělil Ákos Bendicsek v rozhovoru pro klubový web Veselí.

Spojení fotbalistů Bystřice nad Pernštejnem a záložníka Luboše Zbytovského (vpravo v červeném) je u konce. Ten už hodlá kopat pouze na okresní úrovni.
Zbytovský s „velkým“ fotbalem definitivně skončil: Už budu hrát pouze pro radost

Na výkonu celého mančaftu byla vidět jistá nerozehranost. „Šli jsme do zápasů z intenzivních tréninků, což je samozřejmě pokaždé vidět. V nové sestavě si na sebe zvykáme, ale zápasy jsem si moc užil. Atmosféra i kolektiv byly skvělé,“ usmíval se.

Právě atmosféra v novoveselské hale maďarského hráče velice potěšila. „Překvapilo mě, že na přátelské utkání přišlo tolik lidí. Jak jsem však slyšel od ostatních kluků, atmosféra bude ještě lepší. Už se na to moc těším,“ zdůraznil Bendicsek.

Ačkoliv působil v jedné z nejlepších mládežnických akademií ve střední Evropě, přesto se mladý maďarský hráč rozhodl pro změnu.

Po dlouhých letech, kdy byl Petr Nedvěd spojen výhradně s fotbalovým klubem ve Žďáře nad Sázavou, se nyní jako hlavní trenér ujal fotbalistů Nové Vsi.
ROZHOVOR: Cílem pro nás zůstává špička tabulky, proradil kouč Nové Vsi Nedvěd

Proč? „Za dobu, co jsem v klubu NEKA byl, jsem se toho hodně naučil. Cítil jsem ale, že potřebuji změnu prostředí, abych se posunul kupředu. Vždy jsem si také chtěl vyzkoušet zahraniční angažmá, proto jsem měl velké štěstí na nabídku z Veselí,“ prozradil.

A jaké má cíle v novém působišti? „Chtěl bych týmu pomoci stabilními a kvalitními výkony, přispět co nejvíce góly, ale také být stabilním obráncem. Dále také odehrát co nejvíce zápasů, nejen v lize, ale rovněž pak v pohárové Evropě,“ neskrýval Bendicsek.