První utkání se hrálo na drahách Jihočechů, kde si Třebíčští výhrou 4:2 (8,5:7,5 na vyhrané dráhy) vytvořili solidní pozici pro domácí odvetu.

O vítězství se zasloužili Petr Dobeš s Kamilem Nestrojilem, kteří své soupeře s přehledem přehráli. Robert Pevný jen velmi těsně prohrál na setové body. Jen Mojmíru Novotnému se na dačické kuželně nedařilo a v polovině duelu byl střídán Daliborem Langem, ale ani on na nejlepší nához domácích nestačil.

Odvetný zápas nabídl atraktivní a napínavou podívanou. Zejména hostující Dačice se nevzdávaly. Domácí Petr Dobeš sehrál s Josefem Brtníkem vyrovnaný souboj, přesto byl na koncích drah vždy malinko lepší třebíčský kuželkář a vydoloval důležitých 3,5 bodu za výhru 556:554.

Mojmír Novotný zahrál tentokrát mnohem lépe, nicméně na výtečnou hru do plných Pavla Kabelky to nestačilo a při remíze 2:2 na dráhy domácí borec prohrál na kuželky 590:608.

Pohárová matematika byla tedy jasná – Třebíč potřebovala v závěrečné dvojici uhrát alespoň 2,5 dráhy a alespoň jeden z domácích hráčů potřeboval vyhrát. Václav Rypel začal dobře, jasně získal proti Karlu Novákovi první dráhu, ale to bylo vše. Dačický kuželkář se chytil a jeho sok neměl šanci - 1:3 (559:601).

Vše tedy leželo na Robertu Pevném, který si po rozpačitém začátku spravil chuť na druhé a třetí dráze. Ovšem dačický Daniel Kovář stále bojoval. V dramatickém závěru třebíčský borec udržel vybudovaný náskok a náhozem utkání zdolal dotírajícího soupeře na číslo k velké radosti domácích 2:2 (623:604). Třebíč se tedy může těšit na čtvrteční čtvrtfinále, ve kterém se utká s vítězem první ligy Lokomotiva Česká Třebová.

Nezahálí ani ostatní hráči a činovníci kuželkářského oddílu TJ Třebíč. Probíhají totiž přípravné práce na Mistrovství České republiky seniorek v kuželkách 2017, které bude hostit právě třebíčská čtyřdráha a to v termínu 6. a 7. května. Na startovní listině nechybí Naďa Dobešová, mnohonásobná mistryně světa aktuálně hájící barvy KK Slovanu Rosice, se kterým letos vybojovala mistrovský titul ČR.

Výsledky osmifinálových dvojzápasů: TJ TŘEBÍČ – Dačice 6:6 (17,0:15,0), postupuje TŘEBÍČ. Rokycany - Hořice 6:6 (22:10), postupují Rokycany. Slavoj Praha - Dobřany 3:9 (16,5:15,5), postupují Dobřany. Červený Kostelec - Dynamo Liberec 9:3 (19:13), postupuje Č. Kostelec. Trnovany - Jičín 7:5 (18,5:13,5), postupuje Jičín. HKK Olomouc – Moravská Slávia Brno 2:4 3:9 (14:18), postupuje Mor. Sl. Brno. Valašské Meziříčí – Husovice 5:7 (15,5:16,5), postupují Husovice. Česká Třebová - PSJ Jihlava 8:4 (18:14), postupuje Jihlava.

Čtvrtfinále: Rokycany – Dobřany, Trnovany – Červený Kostelec, Husovice – Moravská Slávia Brno, TJ TŘEBÍČ – Česká Třebová (první utkání se hraje už ve čtvrtek od 19 hodin).