Jednatřicetiletému Kulhavému, který si dnes dojel pro stříbro na světovém šampionátu v Novém Městě, skončí po sezoně kontrakt s týmem Specialized Racing. Naopak nedávno se dočkal nabídky prodloužení spolupráce se svým osobním partnerem, jímž je společnost Strabag. Bere to jako velmi důležitý vklad do dalších let.

"Smlouvu mám až do olympiády v Tokiu 2020. Takže na kole budu jezdit určitě. Ještě však musím poladit smlouvu s týmem, v jaké disciplíně to bude. Nevěděl jsem, jestli neskončím po sezoně, protože byly chvíle, kdy to člověka tolik nebavilo. Ale najednou jsem zjistil, že mě to pořád baví. Jednání o nové smlouvě s týmem mě teprve čekají, třeba mi i to dnešní druhé místo pomohlo. Pak budu přemýšlet dál," řekl novinářům Kulhavý.

Připustil ale, že horská kola pro něho zůstávají prioritou. "Chtěl bych podepsat na bikách, ideálně ve stávajícím týmu. S tím, že bychom zkusili i něco se silnicí, třeba nějaké hostování. Ale uvidíme, jak se rozdají karty a jaké týmy bude Specialized podporovat. A samozřejmě také, jak vyjde olympiáda. Kdyby byla šance jet něco, jako jel v minulosti Nino Schurter, třeba Kolem Romandie, Kolem Švýcarska nebo něco podobného, tak by mě to lákalo," netajil Kulhavý.

"Ale fakt je to otázka, zda mi to vůbec někdo nabídne, jestli mi to někdo schválí a jestli v tom poolympijském roce tam bude vůbec prostor tyhle závody absolvovat. Mně by se to fakt líbilo," doplnil Kulhavý.

Silniční závody ho lákají pravděpodobně i kvůli pocitu, že by svou výkonnost mohl dokázat lépe prodat než při závodech v terénu. "Když se na to podíváte, tak maratony mi jdou pomalu líp než cross country. Takže věřím, že bych to dokázal prodat lépe v těch delších závodech. Není to ani tak o výsledku, ale hlavně by mě to zajímalo. Mým snem vždy bylo si takové závody zkusit. A tohle je asi reálná věc, než vyloženě přestoupit do nějakého silničního týmu," přemítal Kulhavý.

Vyhlédnutý závod, který by rád jel, ale konkrétně nejmenoval. "Těžko říci, vše je na domluvě. Ale pochybuju, že při mých zkušenostech by mě uvolnil třeba některý z velkých týmů, ať si na nějakém velkém závodě dělám, co chci. Je to ve hvězdách. Ale je to každopádně jedna z věcí, co by mě lákala. Neříkám však, že se na ni zaměřuju," uzavřel Kulhavý.