Celkový triumf na úkor oddílového kolegy! „Už jsem nevěřil, že zvítězím. Počítal jsem, že skončím druhý,“ svěřil se po závodu Košice-Tatry-Košice Rostislav Krotký, člen cyklistické stáje pražské Sparty.
Třebíčský rodák, který uplynulou sezonu z velké části kvůli zdravotním lapáliím promarnil, se na tradičním slovenském etapovém klání mimořádně zapotil.

Závěr nabídl strhující drama
Úvod sice zvládl s bravurou: v půli závodu, jenž zavedl jezdce i na maďarské území, se pyšnil průběžným vedením. Jenže ve třetí zkoušce neobstál…
„Týmový kolega Tomáš Okruhliský to zajel výborně a přeskočil mě,“ zavzpomínal si na šestadvacetikilometovou časovku. „Ale naštěstí to byl alespoň parťák.“

Vyvrcholení tak mělo přijít v neděli. Na 161 kilometrů dlouhé etapě s pěti horskými prémiemi. Pohled do průběžné výsledkové listiny ale prostor k optimismu jednatřicetiletému jezdci nedával.

Smazat manko jednačtyřiceti vteřin chtělo dávku umu. A především štěstí. „To jsem taky měl, protože jsem se udržel ve vedoucí skupince, zatímco Tomáš měl smůlu a zůstal v té druhé.“

Krotkému se tak povedl husarský kousek, i když obsadil až sedmou příčku. V celkovém součtu totiž dosáhl na nejlepší čas a od pořadatelů obdržel cenu pro nejlepšího vrchaře a stříbrnou medaili v soutěži aktivity.
„Je to určitě můj nejlepší výsledek v letošní sezoně,“ liboval si Krotký. „Ale bylo vidět, že mám formu už v minulém týdnu,“ připomněl šestou pozici ze závodu druhé kategorie UCI v Dubnici.

Ještě než začaly oslavy, čekaly dvojnásobného vítěze Českého poháru příjemné starosti. Do parády si ho totiž vzal početný štáb Slovenské televize.
Největší výzva? Mistrovství republiky

„Slováci si toho závodu velmi váží, je opravdu hodně sledovaný, protože ho považují za nejstarší ve střední Evropě,“ zdůraznil skutečnost, že pod Tatrami se jelo už po čtyřiašedesáté.

Největší výzva letošní sezony někdejší oporu třebíčské cyklistiky ovšem teprve čeká. Už tento měsíc se představí na tuzemském šampionátu, kde nebude chybět česká špička.

„Pochybuji, že bych mohl uspět, nicméně za jistých okolností… Ale jsou tam určitě lepší závodníci, uvidíme, každopádně se o dobrý výsledek pokusím,“ poznamenal.