Na místním fotbalovém hřišti bojovalo celkem šestnáct hráčů z celé České republiky ze čtyř různých klubů. Po dramatickém souboji nakonec zvítězil Václav Doskočil z telčského klubu Dynamo. „Pohár už jsme po čtyři roky drželi. Byli bychom rádi, kdyby se na něm objevilo další jméno z telčského kroketového klubu,“ vyřkl svoje přání ještě před finálovým kláním viceprezident Asociace českomoravského kroketu a prezident telčského klubu Jiří Plachý.

A proč se zrovna v Telči hraje kroket? Na začátku byla uzavřená skupina lidí, která tuto netradiční hru hrála různě po parcích, spíše pro zábavu. „Časem jsme začali porovnávat síly a vyhledávat ostatní lidi po republice, kteří to umí hrát,“ popsal Plachý.

Kroketovou asociaci v České republice tedy zakládali i členové telčského klubu. Každý rok se klubu podaří najít další skupinku lidí, která kroket hraje. „Pak se je snažíme přitáhnout k nám do asociace,“ doplnil milovník netradičního sportu.

Podle něj slaví úspěch v kroketu hlavně ten, kdo umí zachovat chladnou hlavu. „Je třeba zachovat klid, nervózní člověk udělá chyby a většinou prohrává,“ nechal se slyšet Plachý.