„Celkem se zúčastnilo 187 dětí,“ říká pořadatel akce David Novotný.

V Třebíči bylo k vidění několik zajímavých výkonů. David Málek ze ZŠ a MŠ Brtnice se na kilometru blýskl skvělým časem 3:04 a formu ukázal i třeba Adam Havlíček z třebíčské „základky“ Horka-Domky, jenž v závodě jednotlivců nasbíral 5240 bodů. „Krásné číslo,“ chválí Novotný.

„Všechno proběhlo hladce a bylo ideální počasí na sportování. Když k tomu přičtu vítězství naší školy, vyjde mi dvojnásobná spokojenost,“ s úsměvem doplňuje učitel z třebíčské Základní škola TGM David Hort.
Soutěžilo se v šestiboji složeném ze sprintu na 60 metrů, skoku dalekého, shybů, leh-sedů, hodu míčkem a běhu na 1000 metrů či driblingu. Do klání se zapojili jednotlivci narození v letech 2002 až 2007 a v družstvech závodily ročníky 2003 až 2006.

V pauzách mezi závody soutěžící tradičně bavil kouzelník a iluzionista Pavel Dolejška. „Děti si jeho vystoupení užily,“ líčí organizátor krajského kola, na kterém medaile závodníkům předávala legendární trojskokanka Šárka Kašpárková.

Do republikového finále, kterým celý Odznak všestrannosti olympijských vítězů vyvrcholí, přímo postupují dvě nejlepší školní družstva. Vrchol OVOVu se uskuteční od 8. do 10. září v Brně a zároveň zahajuje třetí ročník Evropského týdne sportu.

Klíčky od vozu Hyundai předal ve čtvrtek odpoledne zaměstnancům Domácího hospice sv. Zdislavy Třebíč ředitel dukovanské elektrárny Miloš Štěpanovský.
Lidé vyběhali pro hospic nové auto