TESLA BRNO – TJ TŘEBÍČ 61:60
Hosté se museli obejít bez dvou hráčů základní sestavy Daniela Černého a Janíka. Vstup do zápasu vyšel lépe Brňanům, kteří se rychle dostali do čtyřbodového vedení. Třebíčský trenér Vladimír Smital si musel vzít oddechový čas, po něm jeho svěřenci převzali iniciativu a do konce úvodní desetiminutovky si vypracovali patnáctibodový náskok.

Jenomže do druhé části jako by nastoupily úplně jiné týmy a domácí snížili na poločasových 27:30. Tesla měla mírně navrch i ve třetí čtvrtce, kdy se dostala do šestibodového vedení. Ovšem Třebíč dokázala stav ještě otočit.

Jenže o těsný náskok v závěrečném dějství, které nabídlo boj až do poslední chvíle, nakonec přišla. „Výborně jsme začali, ale soupeř postupem času vyrovnal hru a bohužel i skóre. To se ve druhém poločase přelévalo z jedné strany na druhou. Nám začaly odcházet síly a soupeř se štěstím dokázal o bod vyhrát,“ hodnotí první utkání trenér TJ Třebíč Vladimír Smital.

Body a sestava TJ Třebíč: Sladký 16, Cejpek 12, Vrtal 10, Čermák 9, Špaček 6, Ferdan 4, Pavlas 3, R. Černý, Diviš. Čtvrtiny: 9:24, 18:6, 16:15, 18:15.TJ TŘEBÍČ - TESLA BRNO 65:46
Tým z Vysočiny v prvním zápase přišel o kapitána Čermáka a Radim Černý do odvety nastupoval se sebezapřením. „Tady to pro nás bylo ještě horší. Zranil se nám kapitán Čermák, který si v prvním zápase vyvrtl koleno. Naše okleštěná sestava tak byla ještě menší,“ podotýká třebíčský kouč Vladimír Smital.

Jeho svěřenci i přesto začali před zaplněnou halou parádně a po dvou minutách vedli 10:0! Hosté sáhli po oddechovém čase, ale to jim nebylo nic platné. Třebíč si do druhé části odnesla pohodlný náskok, který bezchybnou obranou navýšila a v polovině zápasu vedla už 35:17.

Tempo hry poté opadlo, ale domácí soupeře do ničeho nepouštěli a sami naopak vedení navyšovali. Hostitelé ve čtvrté čtvrtině bez výraznějších problémů dokráčeli za postupem.

„Dobře jsme začali, i když se hra potom vyrovnala, udržovali jsme si náskok. Dařilo se nám trošku víc pod košem a proměňovali šestky. Přesto, že jsou zápasy v play-off napínavé až do konce, soupeř neměl šanci nás porazit. Teslu jsme nepustili k tomu, aby naše vedení výrazně stáhla,“ těší domácího trenéra. Jeho svěřenci se mohou těšit na semifinálovou bitvu s Kyjovem.

Body a sestava TJ Třebíč: Sladký 22, Vrtal 10, R. Černý 9, Špaček 9, Cejpek 7, Diviš 4, Ferdan 2, Pavlas 2. Čtvrtiny: 21:11, 14:6, 16:10, 14:19.


Play-off Oblastního přeboru I

Ostatní výsledky 1. čtvrtfinálových zápasů: Šlapanice B – Žabovřesky 64:107, Žďár nad Sázavou B – Kyjov 84:90, Uherský Brod – Husovice 58:52. 2. zápasy: Žabovřesky - Šlapanice B 77:50, postupují Žabovřesky. Kyjov - Žďár nad Sázavou B 100:61, postupuje Kyjov. Husovice - Uherský Brod 70:38, postupují Husovice.

Semifinálové dvojice – 1. zápasy (14. dubna): Kyjov – TŘEBÍČ, Husovice – Žabovřesky. 2. zápasy (15. dubna): TŘEBÍČ – Kyjov, Žabovřesky – Husovice.