Liga je vyrovnaná. Mezi prvními Žabovřeskami a posledním Prostějovem je rozdíl pouhých tří bodů

„S dosavadním průběhem sezony jsem spokojený. Jediné, co se nepovedlo, jsou domácí prohry z derby s Jihlavou a Žabovřeskami,“ řekl kouč třebíčských košíkářů.

„Naši hru ovlivňuje to, v jaké sestavě nastupujeme do zápasu. Záleží na tom, v jakém počtu se sejdeme. Někteří studují, jiní pracují. Někdy je těžké, aby se vůbec potkali na tréninku. V rukou trenéra je, aby hráče před zápasem kontaktoval,“ konstatoval asistent trenéra Vladislav Jančář.

Druholigová skupina C je hodně vyrovnaná. „Spousta týmů zariskovala a dala šanci mládí. Teď se risk začíná vyplácet. Kluci získali cenné zkušenosti a vyrůstají z nich dobří sportovci. S počtem kvalitních hráčů roste i kvalita ligy a rozdíly mezi jednotlivými mužstvy se ztenčují,“ vysvětlil Jančář. Liga nemá favorita „Liga nemá jednoznačného favorita. Družstva jsou vyrovnaná a znají se. Všechny týmy se snaží, aby nesestoupily. Jaro je rozhodující, záleží na každém bodu. Člověk nikdy neví, kdy se body budou hodit,“ ví dobře Smital. Třebíčský tým teď čeká vánoční přestávka. „Zimní příprava skončí teď před Vánocemi. Musíme ještě zapracovat na střelbě. Kdybychom v týmu měli více takových Jančářů, nebylo by to špatné,“ odkazuje kouč na asistentova syna Pavla, kterýmáprůměr 24 bodů na zápas.

„Mezi svátky se sejdeme jen na jednom tréninku. Jinak nebudeme trénovat a budeme si užívat příjemných chvil s rodinami,“ přiblížil Smital.

 

Týmu zbývá dvanáct zápasů

Třebíčský tým v novém roce čeká ještě dvanáct těžkých zápasů základní části. „Každé utkání je jiné. Jeden den se nám může dařit proti nejsilnějšímu týmu a druhý den můžeme prohrát s nejslabším,“ upozorňuje třebíčský kouč. Smital se těší hlavně na duel se Šlapanicemi, posílené o bývalé prvoligové hráče.

Hlavním cílem Třebíčských je udržení soutěže i pro příští sezonu. „Nikdo nemůže dopředu vědět, co se stane. Hlavně ať se nám vyhýbají zranění. Hodně záleží i na individuálním přístupu hráčů,“ upozorňuje Jančář, který si přeje, aby klub našel sponzora, který by klubu pomohl.