„Musíme ještě zapracovat na psychice, aby si hráči věřili a měli na pálce to správné sebevědomí,“ nalezl zásadní poznatek kouč Filip Procházka.

Češi s přehledem vyhráli základní skupinu, kde rozdrtili 17:2 Maďarsko a Rusko již po čtvrté směně a velkou vůlí otáčeli těžký zápas s Němci. V něm prohrávali již 1:7, ale nakonec díky skvělému závěru vyhráli 13:10. V semifinále pak nastoupili proti největšímu favoritovi mistrovství Itálii, která překvapivě ve skupině padla s Nizozemci. Trenér totiž šetřil elitního nadhazovače.

Konečné pořadí ME: 1. Itálie, 2. Nizozemsko, 3. Německo, 4. Česko, 5. Francie, 6. Rusko, 7. Belgie, 8. Maďarsko.

Mladí Italové v nejkvalitnějším zápase šampionátu vedli 2:0, v poslední směně svěřenci trenéra Filipa Procházky snížili na 2:1, měli obsazené mety, ale bodovat již nedokázali. V duelu o bronz pak nezvládli odvetu s Němci a prohráli 7:3.

Ve finále se ujal tým z Apeninského poloostrova vedení 5:1, Nizozemci nesložili zbraně, ale dokázali vždy jen dvěma body korigovat nepříznivý stav.

Mistra a český tým čeká o prázdninách ještě prestižnější akce, mistrovství světa na Tchaj-wanu (26. července až 4. srpna). „Nyní nás čeká týden volna a pak příprava v Itálii. Věřím, že se na světový šampionát dobře připravíme,“ dodal Procházka.