N. VESELÍ – KARVINÁ 21:22
V tradičně bouřlivé atmosféře ZDT Arény zastavil první útok hostující Karviné domácí gólman Schams, který tím předznamenal svůj vynikající výkon v sobotním utkání. K vidění byla dynamická házená, zatímco Nové Veselí většinou spoléhalo na postupný útok, hosté v první půli sázeli spíše na rychlý přechod.

Novoveselské dostal v první minutě do vedení Živojinovič a prakticky po celý první poločas si domácí celek udržoval mírný náskok. Ovšem pouze jednou dokázal Karviné odskočit na rozdíl dvou branek. Ve 26. minutě dostal za stavu 9:8 hodně přísně dvě minuty Sekulič, kterého o šest vteřin později za zbytečné držení následoval Skalický. Karviná dvojnásobnou přesilovku dokonale využila a otočila na 9:11. Jenže stejnou výhodu dostali v úplném závěru také házenkáři Veselí a po brance Skalického dvě vteřiny před odchodem do šaten to bylo 12:12. Nespokojenost s nejednotným metrem rozhodčích pak dalo domácí obecenstvo najevo ohlušujícím pískotem při jejich odchodu po prvním poločase.

V Polničce letos drželi obnovenou tradici devátým rokem.

Přesně tak, jak skončilo první dějství, začalo i to druhé. Po pár vteřinách hry vrátil domácím barvám vedení Skalický. Poté dvakrát zaúřadoval výtečný Schams, jeho spoluhráči však ani jednou za tří případů nedokázali své vedení zvýšit. Další domácí branky se tak ZDT Aréna dočkala až ve 38. minutě, to Štohanzl snížil na 14:15. Hosté poměrně rychle kontrovali, ale pak si vybrali i oni slabší chvilku v ofenzivě a po slepených brankách Živojinoviče a dvou Ptáčníka to bylo ve 43. minutě 17:16 pro domácí.

V polovině druhé třicetiminutovky přišly zřejmě rozhodující pasáže utkání. Poté, co Karviná vyrovnala stav skóre, fauloval hostujícího hráče při zakončení Sekulič a vyfasoval červenou kartu! V rozjitřené atmosféře se ještě hráči obou táborů pošťuchovali, na dvě minuty ze hry tak šel na každé straně jeden hráč. Ještě v téže minutě udělala domácí lavička chybu při střídání a nabídla hostům výhodu přesilové hry. Následovalo doslova zběsilé tempo hry, kdy se akce v rychlém sledu střídaly na obou stranách.

Tři minuty před závěrečným hvizdem vyrovnal Živojinovič na 20:20, navíc Schams za chvíli chytil sedmičku. Trumfy z rukou si ale domácí nechali vzít neproměněním dalších dvou gólových příležitostí. Branka Ptáčníka tak v závěrečné minutě pouze korigovala smolnou porážku Nového Veselí na na konečných 21:22.

Hodnocení vstupu do jarní části sezony pohledem trenéra Nového Veselí Pavla Hladíka, ale také další ohlasy, přineseme v čtvrtečním vydání týdeníku Vysočina. V následujícím kole se celek z Vysočiny v sobotu představí na palubovce Lovosic, které v tomto ročníku Nové Veselí již dvakrát zdolalo.

Sestava a branky: Schams, Šimovček, Studený – Chosik 5, Ptáčník 4, Živojinovič 4, Skalický 2, Sekulič 2, Veselý 1, Dolejší 1, Štohanzl 1, Štěrba 1, Birdahič, Bartůněk, Melichar, Nedvěd. Rozhodčí: Frieser, Kavulič. Vyloučení: 5:3. ŽK: 4:4. ČK: 1:0 (46. Sekulič). Diváci: 350. Poločas: 12:12.