Pro mládežnické kategorie je MČR vrcholem sezony a pro řadu týmů pak ČBP znamená jedinou příležitost, jak se na tento vrchol dostat. Republikový šampionát totiž počítá s osmi účastníky, kteří se rekrutují z vítězů pěti oblastních soutěží, a ty doplní tři celky nejlépe umístěné na poháru.

Diváci Na Hvězdě v Třebíči měli možnost vidět zápasy o medaile v kategorii juniorů do 18 let. Hráči Třebíče vkročili do poháru před domácím publikem úspěšně dvěma výhrami. Na favorita turnaje v základní skupině nestačili, a tak rozhodujícím soubojem do závěrečné části ČBP bylo utkání proti Kotlářce Praha.

Na vítězství, které mohlo hráče posunout do zápasu o bronz, ale Nuclears nedosáhli a pražskému týmu podlehli 7:11. V boji o pátou příčku pak podlehli o jediný doběh Hrochům Brno. Po výborném rozjezdu tak na třebíčské juniory zbylo v Českém baseballovém poháru až šesté místo.

Mladší kadeti bojovali ve stejný termín o pohár na hřištích v Brně. Hráči Nuclears do 13 let prošli základní skupinou hladce bez zaváhání. Osudné se jim ale stalo čtvrtfinále, ve kterém narazili na pozdějšího finalistu SaBaT Praha. V první směně se sice Třebíč ujala vedení, ale ve druhém inningu soupeř stav otočil.

Trenér Nuclears bohužel nedokázal v těžkých chvílích podržet svůj tým a Pražané ve vypjaté atmosféře nadělili celku z Vysočiny devět doběhů. Třebíč sice v dalších směnách dotahovala, ale SaBaT dokázal udržet vedení a zvítězil 7:10. V dalších zápasech byli Nuclears opět stoprocentní. Na lepší než páté místo to ale tentokrát nestačilo.

Napravit reputaci jednoho z nejúspěšnějších českých klubů posledních let v mládežnických kategoriích pojedou už o tomto víkendu žáci do 11 let a kadeti do 15 let. Oba turnaje pořádá Brno a v základních skupinách ČBP se oba zástupci Třebíče dokonce potkají ve stejném areálu.