Ta proběhne o prázdninách v Polsku a její vítěz pojede hájit barvy starého kontinentu na Světovou sérii Little League (LL) do USA. „Všechny části turnaje se hrají systémem double elimination, což znamená, že postupujete zápasovým pavoukem, dokud nemáte dvě prohry," říká k národní kvalifikaci technický komisař turnaje Robert Vávra a dodává: „Takže, i když vám nevyjde úvodní utkání, ještě pořád máte šanci celý turnaj vyhrát. Možnost takzvané opravy je zajímavá a průběh turnaje tím získává na atraktivitě."

V Třebíči byl domácím týmem Region Jih složený z hráčů působících na jižní Moravě a Vysočině. Na jeho soupisce jsou čtyři hráči Nuclears a z třebíčského klubu pochází i trenérská dvojice. Do kvalifikace vstoupil Jih výhrou nad Regionem Východ 17:3. Následující utkání o přímý postup do finále hráči Jihu nevstoupili nejšťastněji a celou dobu dotahovali náskok Severozápadu. Vyrovnat se jim podařilo až v dohrávce páté směny.

Severozápad v posledním inningu neskóroval, čehož Jih využil a vítězným doběhem otočil zápas na konečných 9:8.
Severozápad musel jít do opravy, ve které porazil Region Východ 8:6. V závěrečném finále tak na sebe opět narazil Jih a Severozápad. Hráči z Prahy, Středočeského a Ústeckého kraje do závěrečného duelu vstoupili opět lépe a ujali se vedení. Jih se ale tentokrát vzchopil dřív a v dohrávce druhé směny skóre otočil, mimo jiné i díky homerunu Jana Šabackého z Třebíče. Vedení si Jih už vzít nenechal a zaslouženě vyhrál 12:6.

Areál Na Hvězdě letos čekají ještě dvě mimořádné sportovní události v mládežnických kategoriích. Nejdříve hřiště zaplní šestnáct družstev hráčů do jedenácti let v rámci červnového Českého baseballového poháru a první týden o prázdninách se zde uskuteční historicky největší Mistrovství Evropy v baseballu žáků do dvanácti let.