Za většího ranního chladu proběhly volné tréninkové jízdy ve všech vypsaných kategoriích. Na značně rozbité písčité trati po odjetí velkého množství závodníků s výraznými kolejemi se přes snahu pořadatelů nepodařilo připravit dobrou trať.


Polední sluníčko navodilo na odpolední závodní jízdy téměř ideální počasí a tak přes úpravu trati se opět tvořily velké rolety a koleje.


Ve výborně obsazené kategorii třídy 85 ccm, obohacené o jezdce z již skončených ostatních seriálů, se tentokrát v nervózní atmosféře moc nedařilo jezdcům Movy Racing teamu.


První jízda kubatury 85 ccm začala doslova katastrofálním startem výčapských reprezentantů, kteří odjížděli ze zadních pozic, když se v první zatáčce seřadilo pořadí Procházka, Smékal, Šikula, Michalčík, Komárek, Válek a Jiří Dobeš, sourozenci Vlastimil a Adam Dobešové zajeli až na jedenácté a dvanácté pozici.


Jezdci v popředí si postupně v průběhu prvního kola vyměnili několikrát pozice a stíhací jízda výčapského tria znamenala neustále změny v pořadí. Jiří Dobeš se postupně propracoval na druhou pozici a tu držel do posledního kola, a když 250 metrů před cílem spadl, tak dojel šestý.


Adam Dobeš předjel postupně čtyři jezdce a dojel osmý, Vlastimil desátý, když jízdu start–cíl vyhrál Procházka před Michalčíkem a Smékalem.


Druhá rozjížďka byla po startu doslova kopií té první, kde se v první zatáčce objevil Procházka a jízdou start-cíl opět zvítězil, Jiří Dobeš figuroval na třetí pozici, Adam se pohyboval na páté příčce, byl těsně sledován Válkem a Komárkem, Vlastimil držel pozici desátou.


Stíhací jízda na hranici pádu se tentokrát vymstila opět Jiřímu Dobešovi, jehož pád z třetího místa odsunul do zadních pozic a závod dokončil jedenáctý.
Adam se posunul na čtvrtou pozici a tu držel do předposledního kola, kde v závěru pod velkým tlakem neodolal stíhací jízdě o tři roky starších kolegů Válka s Komárkem a dojel šestý, Vlastimil po standardní jízdě devátý.


Další zástupce regionu Pavel Nejedlík tentokrát pro zdravotní důvody nestartoval.


V Břeclavi zvítězil Dominik Procházka před Karlem Smékalem (Jamolice) a Lukášem Michalčíkem (Sms Slavkov).


V konečném hodnocení seriálu neměl neúspěch výčapských jezdců vliv na celkové vítězství v Meteror Cupu 2008 pro Jiřího Dobeše, který obsadil konečné první místo (1655 bodů) před druhým Adamem Dobešem (1465 oba Výčapy) a třetím Lukášem Michalčíkem (1364 Sms Slavkov). Čtvrtý skončil Vlastimil Dobeš (1230 Výčapy).

LUDVÍK HORÁK