„Zájem o bruslení je od otevření areálu opravdu velký. Z měsíce provozu jsme ale mohli nabídnout veřejné bruslení za symbolickou částku padesát bohužel jen sedm dní,“ vysvětlil Jan Urbánek, předseda baseballového klubu Třebíč Nuclears, který ledovou plochu provozuje.

I teď je ledová plocha bruslaři či hokejisty využívána. Samozřejmě při dodržení podmínky maximámlně dvou osob v jednom sektoru. „Stáli před otázkou, zda provoz přerušit, nebo jej přizpůsobit tak, abychom splnili všechny podmínky. Nakonec jsme se rozhodli jít cestou soukromých pronájmů a jsme rádi, že tak můžeme alespoň trochu pomoci sportovcům, kteří by jinak nemohli trénovat vůbec,“ nastínil.

Plochu si tak i dnes může pronajmout kdokoliv. Rezervace ledu probíhá on-line na webu sportovního areálu. „Cena pronájmu bohužel odráží provozní náklady, které jsou neúprosné,“ přiznává Jan Urbánek na poznámky k částce dva tisíce za hodinu dodává: „Abychom udělali bruslení dostupnější, snažíme se alespoň formou speciálních akcí cenu pronájmu na vybraná časová okna občas snížit.“