„Od domácích se dala očekávat snaha o body a o posun ze sestupových vod. Dvůr Králové ale moc bojovně nepůsobil, hlavně herní kvalitou moc nepřesvědčoval," uvedl po dvojzápase na adresu soupeře hrotovický trenér Jiří Kolouch starší.

Jeho cílem bylo venku alespoň jednou zvítězit. „My jsme do utkání vstoupili s odhodláním, že musíme přivézt nejméně tři body, protože v minulých sezonách se ve Dvoře bojovalo o každý set," zalovil v paměti šéf hrotovické lavičky.

Hosté první duel zcela ovládli. „Domácím jsme prakticky moc šancí nedali. Vedli jsme po celé utkání, pouze na začátku třetího setu jsme domácí pustili do vedení 2:1, ale to bylo z jejich strany vše. Na všech technických „tajmech" jsme byli první, a tak bezproblémové tři body byly doma," těšilo hrotovického lodivoda.

Mužstvo z Vysočiny mělo po splněném cíli o něco delší pauzu. „Do druhého utkání jsme vstoupili až ve 14 hodin. Předtím jsme se občerstvili v bufíku místním zlatavým mokem Tambor. Tudy musí projít každý, kdo chce vstoupit do školní haly, a tak se tomu nedalo vyhnout," usmívá se Kolouch.

I druhé střetnutí se odehrávalo v režii Hrotovických. „Vstupem do utkání jsme navázali na první zápas. My hráli, co jsme potřebovali, domácí se trápili a naší výkonnosti zdaleka nedosahovali," byl spokojen hostující kormidelník.

Jenže pak jeho svěřenci usnuli na vavřínech. „S nástupem do třetí sady jsme se uspokojili. Soupeři naopak vyšel vstup do setu, ujal se vedení 4:1 a jako by je polil živou vodou. Domácí set s nadšením vyhráli, a tak jsme si účinkování ve Dvoře protáhli o další jednání," kroutil hlavou Kolouch.

Hrotovice se však dalšího zaváhání nedopustily a druhé klání dotáhly do vítězného konce. „Od začátku čtvrtého setu jsme zabrali a domácí vyprovodili se šestnácti body," hodnotil hostující trenér a dodal: „Domácí si tak zadělali na vážné záchranářské problémy a my se posunuli o jedno místečko a „klidného středu tabulky."

Hrotovice v příštím dvojkole hostí ambiciózního nováčka z Velkého Meziříčí. „Toto družstvo je protkané extraligovými dorostenci a mají cíl postoupit do první ligy," řekl o dalším soupeři hrotovický kormidelník.


D. KRÁLOVÉ – HROTOVICE 0:3, 1:3
Hrotovice: Bartes, Pavel Roupec, Petr Roupec, Kolouch, Svoboda, Beránek, Doležal, Vrána.