Pro celek z Třebíčska byl dvojzápas o to těžší, že do jihomoravské metropole odcestoval v okleštěné sestavě. „My jsme přijeli v sedmi lidech, zatímco Tesla měla na place dvanáct borců a třináctý zapisoval," konstatuje hrotovický trenér Jiří Kolouch.

Brňané poučení z menšího neúspěchu v minulém vzájemném zápase na palubovce soupeře, kde ztratili bod, tentokrát nic neponechali náhodě.

„Od začátku bylo jasné, že Tesla tentokrát nemíní připustit žádné překvapení jako u nás. První utkání soupeř vyhrál až po velkém boji 3:2 na sety. V Brně ale bylo o bezproblémových vítězstvích domácích rozhodnuto bez větších tahanic," hodnotí hrotovický kouč.

Hrotovice se i přes porážku udržely na šestém místě v tabulce a v příštím kole hostí v krajském derby Žďár nad Sázavou. „Také se jim v této sezoně nedaří zopakovat loňské výkony," uvedl na adresu rivala z Vysočiny hrotovický lodivod a dodal: „Při pohledu na další výsledky je vidět, že aspiranti na sestup začínají trápit lépe postavená družstva v tabulce." (spo)

TESLA BRNO – HROTOVICE 3:0 (13,15,19), 3:0 (22,13,15)
Hrotovice: Pavel Roupec, Petr Roupec, Kolouch, Slatinský, Beránek, Vrána, Doležal.