„Do Žďáru jsme odjížděli s vědomím, že jedině menší zázrak nás může zachránit v soutěži. Při pohledu na tabulku bylo jasné, že by nám ani dvě výhry nemusely stačit. Na Chvaletice jsme ztráceli dva body a na Jablonec dokonce tři. Všechna ohrožená družstva hrála na hřištích soupeře, ale naši konkurenti měli mnohem lehčí soupeře," nastínil situaci před závěrem soutěžního ročníku hrotovický trenér Jiří Kolouch a pokračoval.

„Jablonec hrál v Malé Skále, ale překvapivě tam žádný bod nezískal! Chvaletice se představily v České Třebové a uhrály tam čtyři body. A my jsme ve Žďáře získali body tři, což nám v konečné tabulce stačilo na osmé nesestupové místo," dodal hrotovický kouč.

Tomu v posledním dvojutkání na palubovce regionálního rivala z pracovních důvodů chyběl Cafourek a nemocný Beránek. „Začali jsme s Jardou Čečkem v základu. Domácí nahrávač měl problémy s rukou, a tak nahrával přeškolený smečař Míra Šťourač. Od začátku to byl boj o každý balon, a tak první koncovka patřila nám a druhá domácím. Ve třetím a čtvrtém setu jsme už Žďár do koncovky nepouštěli a po zásluze vyhráli 3:1," popsal první duel Kolouch. Ten se s mužstvem informoval o ostatních souběžně hraných zápasů. „Z netu jsme věděli, že Jablonec první utkání prohrál a měli jsme stejně bodů," podotýká hrotovický kormidelník.


Podobně se zpočátku vyvíjelo i druhé střetnutí, když byl stav po prvních dvou setech 1:1. „Bojujovalo se na obou stranách! Zároveň jsme kontrolovali internet, co Jablonec a po chvilce zjistili, že Malá Skála vyprovodila okresní rivaly i ve druhém utkání bez bodu, a tak bez ohledu na výsledek našeho druhého zápasu jsme byli zachránění," oddychl si hrotovický lodivod a dodal: „Byla to ale dřina! Z posledních sedmi zápasů jsme šest vyhráli. Domácí si už závěr druhého utkání pohlídali a vyhráli 3:1."

ŽĎÁR N. S. - HROTOVICE 1:3 (-23,23,-19,-18), 3:1 (23,-20,21,21)
Hrotovice: Kolouch, Pavel Roupec, Petr Roupec, Svoboda, Slatinský, Čeček, Vrána, Doležal.