Havlíčkobrodští stolní tenisté vytěžili z duelu přesně to, co si přáli. „Chtěli jsme zvítězit a zůstat po první polovině soutěže na prvním místě v tabulce, což se nám podařilo,“ poznamenal v utkání trenér HB Ostrov Dmitrij Prokopcov. Páteční duel mezi druhým Chebem a třetím pražským El Niněm na tom už nemohl nic změnit.

HB Ostrov nastoupil v osvědčené sestavě. Tomáš Tregler na úvod přehrál ve třech setech havířovského Jana Valentu a zařídil důležitý úvodní bod. „Tomáš Tregler navázal na předešlé extraligové výkony,“ komentoval první utkání trenér havlíčkobrodských stolních tenistů.

Tomáš Martinko s Ondřejem Bajgerem i Pavel Širuček se Šimonem Bělíkem ztratili shodně po jednom setu, ale drama ve svých zápasech nepřipustili. „Tomáš Martinko má dobrou formu, ve čtvrtek to znovu potvrdil. Pavel Širuček prohrál první set, rozjezdy zápasů mu v současnosti moc nejdou. Ale důležité bylo, že zvládl koncovku druhého setu, pak už utkání ovládl,“ přidal další postřehy Dmitrij Prokopcov.

Havířov přijel bez Uzbeka Zokhida Kenjaeva, své současné jedničky, a na týmovém projevu to bylo znát. „Havířovští kluci působili trošku odevzdaně,“ všiml si trenér vítězného týmu. S první polovinou základní části letošního ročníku extraligy je pochopitelně spokojený. „S první polovinou extraligy jsem velmi spokojený. Na jediné porážce, s El Niněm, se možná podepsalo i to, že jsme hráli v jiné hale než obvykle, ale pozitiva po odehraných devíti kolech převažují,“ dodával Dmitrij Prokopcov.

Do odvet v základní části extraligy vstoupí HB Ostrov v pátek 6. ledna 2023, kdy se utká s KT Praha. V prosince havlíčkobrodský klub čeká ještě závěrečné utkání Ligy mistrů, ve středu 14. prosince sehraje v Polsku odvetu s KS Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki.

Extraliga mužů ve stolním tenise – 9. kolo:
HB OSTROV H. BROD – HAVÍŘOV 3:0
Tregler – Valenta 3:0 (8, 3, 10)
Martinko – Bajger 3:1 (8, 7, -5, 7)
Širuček – Bělík 3:1 (-4, 9, 7, 6)