Druhý celek tabulky přijel do Třebíče s dvěma juniorskými reprezentantkami „A tento kalkul hlavně na postu brankařky byl pro vývoj utkání rozhodující,“ poznamenal třebíčský kouč František Dusil.

Slávistická brankařka se předvedla v reprezentační formě a s padesátiprocentní úspěšností kryla 22 střel soupeřek.

Zbytečný respekt na začátku utkání stál Spartak čtyřbrankové manko, které se sice domácí hráčky stačily stahovat. Ovšem z přemíry snahy pramenilo i množství technických chyb, které Pražanky trestaly rychlými protiútoky.

„Přesto to byl od našich házenkářek statečný a dobrý herní výkon s jedním z nejlepších celků soutěže,“ hodnotí trenér Spartaku.

Ovšem hvězda utkání by se dala hledat na domácí straně. Byla jí nejmladší hráčka Natálie Nechvátalová, která je autorkou sedmi branek a pyšní se stoprocentní střelbou sedmiček. Hned po utkání projevilo vedení Slavie o její služby zájem s nabídkou zařazení do střediskového centra mládeže pražského klubu.

TŘEBÍČ - SLAVIA PRAHA 21:29
Branky a sestava Spartaku Třebíč: Babáčková (Simandlová) – Závišková 5, Svobodová 1, N. Lorencová, Salašová 4, Kolajová, Továrková 2, Bezděková, Janíčková 2, Nechvátalová 7/3. Rozhodčí: Chalupa, Řeháček. Branky ze 7 hodů: 3:2. Diváci: 46. Poločas: 7:14.