Hostující hráčky již od úvodního dějství plnily roli favoritek a trestaly téměř každou chybu Třebíčanek.

Domácímu družstvu nelze upřít snahu a bojovnost, ale mělo ze soupeřek zbytečný respekt a dopouštělo se technických chyb.

Celek z Valašska si tak během první půle vypracoval, jak se nakonec ukázalo, rozhodující devítibrankový náskok, který po změně stran postupně navyšoval.

„Zlín má středisko mládeže a disponuje velice silným družstvem. Jejich juniorky hrají první ligu žen a mají zkušené hráčky,“ uznal kvality soupeře trenér třebíčského Spartaku František Dusil.

Družstvo Spartaku podle jeho slov nepodalo optimální výkon.

„My jsme jim k vítězství dopomohli zbytečnými technickými chybami. Hlavně v prvním poločase jsme ztráceli hodně míčů. Soupeřky díky tomu hrály v pohodě a my jsme opět byli v oslabené sestavě a navíc se nám zranila jedna hráčka, takže jsme zase museli upravit sestavu. Nechci se vymlouvat, ale hrajeme s tím, co máme,“ posteskl si třebíčský kouč.

„Nedařilo se brankařkám, a tak jediné pozitivum je postup Ivany Salašové na osmé místo mezi střelkyněmi soutěže,“ dodal jedním dechem šéf třebíčské lavičky.

TŘEBÍČ - ZLÍN 26:42

Branky a sestava Třebíče:
Pospíchalová (Babáčková) - Hammerová, Závišková 2, Svobodová 3, N. Lorencová 2, Salašová 11, Kolajová, Továrková 5, Janíčková 2, Nechvátalová 1. Rozhodčí: Chalupa – Řeháček. Branky ze 7 hodů: 0:4. Diváci: 42. Poločas: 10:19.