TŘEBÍČ - ZÁBŘEH 30:22

Rozpačitý vstup domácích hráček do utkání znamenal až čtyřbrankové vedení Ostravy. Nedařilo se pokrýt střelkyně ze střední vzdálenosti a chyběla herní pohoda. Postupně se hráčky Spartaku rozehrály a první půle skončila jednobrankovým rozdílem. Do druhého poločasu dorostenky srovnaly stav na 14:14 a vzápětí zvýšily šňůrou tří branek na 17:14. Po několika technických chybách dovolily soupeři vyrovnat na 17:17, ale to bylo vše. Trpělivou hrou v obraně a zlepšenou herní činností byly vždy o jeden gól před soupeřem.

Skóre se přelévalo až do 15. minuty druhého poločasu, kdy třebíčské hráčky za stavu 19:19 enormním nasazením rozhodují sledem sedmi branek utkání.

„Všechny hráčky zasluhují poděkování za předvedený výkon. Přesto je třeba vyzdvihnout střelecký souboj dvou českých reprezentantek Jedličkové a Richvalské, který skončil nerozhodně po jedenácti brankách,“ pochvaloval si vedoucí třebíčského družstva Bronislav Horečka.

Po posledním kole, které se hraje v neděli v Otrokovicích, následuje reprezentační přestávka, v níž se české dorostenky včetně Moniky Jedličkové zúčastní desetidenního zájezdu do Rumunska.

Střelkyně: Jedličková 11, Zbožínková 6, Horečková 6, Kloudová 3, Kolajová 1, Továrková 3. Rozhodčí: Grimm a Divácký. Vyloučení: 2:2. Červená karta: Červencová (Zábřeh). Poločas: 13:14.