Havlíčkův Brod na závěr přestřílel Bystřici

Vysočina – Krajské derby, cenný skalp a do vítězného konce nedotáhnutý zápas. Tak si vedly v závěrečném 22. kole Národní florbalové ligy týmy z Vysočiny. Draci z Havlíčkova Brodu v souboji týmů z chvostu tabulky udolali poslední Bystřici. Hroši ze Žďáru nad Sázavou porazili vítěze východní skupiny z Náchoda.

28.2.2018

Cenný skalp lídra si připsali na závěr základní části žďárští Hroši.Foto: Deník / Loskot Jaroslav

Poslední zápas základní části mezi třebíčskými Snipery a Kopřivnicí rozhodoval o tom, ze kterého místa oba aktéři do play-off postoupí. Zatímco domácí si mohli o jednu příčku polepšit či pohoršit, Severomoravané bojovali o druhou pozici, ze které by získali privilegium si pro vyřazovací část zvolit soupeře z první osmičky.

SNIPERS TŘEBÍČ – KOPŘIVNICE 6:9

Duel nabídl vyrovnanou partii se šancemi na obou stranách. Jako první se vedení ujali po skrumáži před Bazalovou brankou hosté. Snipeři přispěchali s rychlou odpovědí, když za půldruhé minuty Mátl našel před poloodkrytou klecí Štveráčka. Oba aktéři však ve 14. minutě chybovali ztrátou míčku i následným nedůrazem před Bazalou a tím pomohli Kopřivnici znovu do vedení. Jejich zaváhání ale v 16. minutě napravil střelou do šibenice Papoušek – 2:2. Vzápětí strhl vedení na stranu Třebíčských po pohledné kombinaci Mácalka. „Chtěli jsme navázat na dobré výkony a rozloučit se základní části vítězně. Jak už bývá pravidlem, tak jsme opět inkasovali jako první, ale během první třetiny to otočili,“ komentuje trenér Sniperů Michal Pazderník.

Domácí po změně stran pokračovali v náporu, ale s útočením to přeháněli a zapomínali na zadní vrátka. Jeden brejk hostí ještě Bazala zlikvidoval, ale na Vávrovu střelu zprava už byl krátký. Hosté pak vyrovnali hru a zásluhou agilního Vávry si vzali vedení zpět. Třebíč však ještě do druhé přestávky využila přesilovku Mácalkou a bylo opět vyrovnáno.

Vstup do třetí třetiny vyšel díky individuální akci Blažka, který zavěsil do horního růžku, lépe Sniperům – 5:4. Kopřivnice bleskově odpověděla Baďurou. Netrvalo dlouho a domácím vrátil vedení Mátl, jenomže početní výhody využil i tým ze severu Moravy a vypadalo to na dělbu bodů. Ovšem v poslední desetiminutovce začali hostitelé hrát laxně a Kopřivnici tak stačilo si počkat na chyby soupeře, které přišly a výsledkem byly další tři góly. Dvakrát se trefil Vávra, který v závěru do prázdné brány završil dvojitý hattrick.

„Vyrovnané utkání po celou dobu, a tak bylo jasné, že se rozhodne v posledním dějství. Tam jsme nejprve vedli, ale jsme polevili v koncentraci a soupeř vývoj strhl na svoji stranu. Převahu jsme bohužel nepřetavili v branky,“ hodnotí třebíčský kouč.

Branky a nahrávky: 8. Štveráček (Mátl), 16. Papoušek, 16. Macálka (Dlabač), 40. Macálka (Mátl), 41. Blažek (Picmaus), 46. Mátl (Štveráček) – 6. Kubátko (Štefek), 14. Vávra, 29. Vávra (Opatřil), 38. Vávra (Baďura), 44. Baďura (Vávra), 54. Baďura (Kresta), 55. Vávra (Kubátko), 57. Vávra (Kresta), 60. Vávra (Kresta). Rozhodčí: Beránek – Přibyl. Vyloučení: 1:2. Využití: 1:1. Diváci: 68. Třetiny: 3:2, 1:2, 2:5. Snipers Třebíč: Bazala – Vlček, D. Salák, Vlach, Štveráček, Sýkora, Mátl, Papoušek, Dlabač, Žák, Picmaus, Pospíšil, Blažek, Janata, Homolka, Kuželka, Macálka.

ŽĎÁR N. S. - NÁCHOD 4:3

V souboji s lídrem tabulky Hroši po dlouhé době ukázali, že měli na vyšší příčky. Kvalitní výkon Žďáru v první třetině byl odměněn již v 5. minutě, kdy skóroval Tlustoš. Na rozdíl dvou branek zvýšil krátce po změně stran Ondřej Dvořák, ale Náchod přispěchal s okamžitou odpovědí – 2:1.

Hrochy to však nikterak nedeprimovalo, což potvrdil ve 26. minutě třetí brankou Košík. Krátce po polovině zápasu musel na trestnou lavici Ondřej Dvořák a hostující Primátoři trestali – 3:2. Poslední slovo v prostřední části měl přesto domácí tým a Filip Dvořák zařídil dvoubrankový náskok. V závěrečné dvacetiminutovce Náchod přidal na tempu, ve 47. minutě snížil na 4:3 a hnal se za vyrovnáním. Hroši však tentokrát vedení uhájili a na závěr základní části si připsali cenný skalp lídra. Ani ten jim však k postupu do play-off nestačil.

„V utkání proti vedoucímu celku tabulky jsme si ukázali, že florbal hrát umíme. Jenom škoda našich neproměněných šancí, efektivita v zakončení nás poslední dobou trápí. Teď musíme za vším udělat tlustou čáru a připravit se na důležité zápasy v play-down,“ uvědomuje si hrající trenér Hrochů Filip Dvořák.

Branky a nahrávky: 5. Tlustoš (Halm), 22. O. Dvořák (Košík), 26. Košík (Petříček), 37. F. Dvořák (O. Dvořák) – 23. Bureš (Nosek), 33. Geisler (Bachtík), 47. Matoulek (Světlík). Rozhodčí: Knap, Kněžík. Vyloučení: 4:1. Využití: 0:1. Diváci: 57. Třetiny: 1:0, 3:2, 0:1. Žďár n. S.: Kratochvíl – F. Dvořák, Příhoda, Tlustoš, Halm, Zeisel, O. Dvořák, Košík, Petříček, Haman, Váša, Kafka, Staněk.

H. BROD – BYSTŘICE 9:4

Na začátku měla dvě velké šance Bystřice, ale brankou neskončily. A tak domácí potrestali vyloučení soupeře, když se nekompromisní střelou trefil Rezek. Pak ale srovnal vlastní brankou Čermák.

Do druhého dějství se lépe připravili Draci, během sedmi minut vstřelili čtyři branky. Jan Suchý vymetl šibenici a potom jej napodobil Dominik Suchý. Pak rychlé protiútoky a nekompromisní zakončení ukázali Kocour s Kučerou. Ovšem hosté se dokázali z té sprchy oklepat a třemi góly snížili do přestávky na rozdíl jedné jediné branky – 5:4.

Třetí třetinu ovládli domácí, kteří čtyřmi brankami rozhodli. Zmrhal prostřelil brankáře tvrdou střelou po zemi. Zelenka našel parádní přihrávkou Lišku a ten se trefil pod břevno. Následně stejná dvojice navýšila skóre. Brankový účet zápasu pět minut před koncem uzavřel Kocour. „Utrpěli jsme vítězství,“ stručně zhodnotil domácí kouč Tomáš Rezek. „Bylo vidět, že už o nic nejde. Pro náš neprospěch rozhodla poslední třetina,“ přidal se s hodnocením kapitán hostů Jakub Slavíček.

Branky a nahrávky: 7. Rezek (Liška), 25. J. Suchý (Frühbauer), 27. D. Suchý (Rezek), 28. Kocour (J. Suchý), 28. Kučera (Liška), 44. Zmrhal (Zelenka), 48. Liška (Zelenka), 53. Liška (Zelenka), 55. Kocour (Sláma) - 15. Čermák (vlastní), 29. Slavíček (Trentin), 35. Trentin (Zítka), 35. Trentin (Zítka). Rozhodčí: Kytler - Sommer. Vyloučení: 1:2. Bez využití. Diváci: 25. Třetiny: 1:1, 4:3, 4:0. H. Brod: Frühbauer – Roztočil, Sláma, Zelenka, Rezek, Čermák, Liška, D. Suchý, Kocour, Zmrhal, Kučera, D. Suchý. Bystřice: Sláma – Dufek, Mazánek, Slavíček, Trentin, Zítka, Mach, Šejnoha.

Ostatní výsledky 22. kola: Sokol Brno Gullivers – Telnice 6:3, Opava – Klobouky 8:5, Rožnov p. R. - H. Suchá 4:5.

Management - Management Ředitel 22 000 Kč

Řídící pracovníci v oblasti obchodu PROJEKTOVÝ MANAŽER VE STROJÍENSTVÍ. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 22000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: výhodou zkušenosti s vedením týmu, orientace v technické dokumentaci, aktivní přístup k řešení zadaných úkolů, výborné organizační a komunikační schopnosti, flexibilita, spolehlivost a odpovědnost. Pracoviště: Mico, spol. s r.o., Sucheniova, č.p. 270, 674 01 Třebíč 1. Informace: Zuzana Široká, +420 778 778 433.

Kvalita a kontrola jakosti - Kvalita a kontrola jakosti Kvalitář výroby 12 500 Kč

Kvalitáři a testovači výrobků, laboranti (kromě potravin a nápojů) TECHNICKÁ KONTROLA. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 12500 kč, mzda max. 16000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Technická kontrola výstupu kvality výroby., Kontakt: , - osobně: Romana Havelky 1018, Jemnice, - e-mailem: kvis@kvis.eu, - tel. +420 721 640 163. Pracoviště: Kvis b+s s.r.o. - provozovna, Romana Havelky, č.p. 1018, 675 31 Jemnice. Informace: Iveta Smetanová, +420 721 640 163.

Zdravotnictví - Zdravotnictví Sociální pracovník 24 000 Kč

Sociální pracovníci v oblasti péče o seniory (kromě péče o zdravotně postižené) SOCIÁLNÍ PRACOVNÍK PRO CHARITNÍ PEČOVATELSKOU SLUŽBU TŘEBÍČ. Požadované vzdělání: vyšší odborné. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 24000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Místo výkonu práce Třebíč, Hrotovice, Náměšť n. Osl. a okolí, , Požadujeme:, " VŠ, VOŠ sociálního zaměření, zkušenosti a praxe v přímé péči o seniory podmínkou, " základní orientace v zákoně č. 108/2006 Sb., o soc. službách a ve vyhlášce č. 505/2006 Sb. , " zkušenost při vytváření metodiky sociální práce - standardy kvality služby, " orientace v systému sociálních dávek a služeb, " znalost problematiky péče o seniory a osoby se zdravotním postižením, " znalost práce na PC (MS Word, Excel, Outlook, práce s internetem), " schopnost zvládat vyšší míru stresu a psychické zátěže (vyplývá z terénní služby), " zodpovědnost, spolehlivost, flexibilita při samostatné i týmové práci, " dobré komunikační schopnosti, trpělivost, empatie, " morální bezúhonnost a zdravotní způsobilost, " aktivní řidič, řidičský průkaz skupiny B, " ztotožnění se s firemní kulturou organizace, Nabízíme:, " odpovídající platové ohodnocení , " příjemné pracovní prostředí, " 25 dní dovolené, stravenky, 13. plat, " profesní a osobnostní rozvoj (vzdělávání, supervize aj.), Bližší informace:, " úvazek 0,5 - 0,75 dle dohody, " nástup září - říjen 2018, " pracovní náplň - soc. práce v terénní službě - pracoviště Třebíč, Hrotovice, Náměšť nad Oslavou a okolní obce: pomoc a poradenství při řešení sociální situace uživatelů služeb, jednání se zájemci o službu, individuální plánování s uživateli služeb, vytváření plánu péče v domácnosti uživatelů, podíl na přípravě aktivizačních programů, účast na vytváření metodiky soc. práce v zařízení, administrativní činnosti, spolupráce s pečovatelkami v přímé péči., , Motivační dopis s životopisem zašlete do 17. 8. 2018 elektronicky na adresu: , chps@trebic.charita.cz, do předmětu uveďte výběrové řízení. , , Vybraní uchazeči budou pozváni k osobnímu pohovoru. , , Kontaktní osoba: , Mgr. Helena Pavelková, koordinátorka, 776 106 782, chps@trebic.charita.cz, , Více o službě na www.trebic.charita.cz, , Uchazeč o zaměstnání doručením svého životopisu Oblastní charitě Třebíč souhlasí s tím, aby tato organizace zpracovávala jeho poskytnutá osobní data a údaje pouze pro účely výběrového řízení v souladu s příslušnými ustanoveními zák. č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů a o změně některých zákonů v platném znění a Nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/679 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů a o zrušení Směrnice 95/46/ES (Obecné nařízení o ochraně osobních údajů). , Dále souhlasí s tím, aby tyto údaje výše uvedená organizace uchovávala nejdéle po dobu 1 roku a využila je pouze v rozsahu pro personální účely. , , Uchazeč může uplatnit svá oprávnění, zejména:, - právo požadovat od Oblastní charity Třebíč přístup ke svým osobním údajům,, - právo požadovat opravu svých osobních údajů, v případě jejich nepřesnosti či nesprávnosti,, - právo požadovat výmaz osobních údajů, popř. omezení jejich zpracování,, - právo vznést námitku proti zpracování osobních údajů,, - právo na přenositelnost svých osobních údajů,, - právo kdykoliv odvolat udělený souhlas, čímž však nebude dotčena zákonnost zpracování založená na souhlasu uděleném před jeho odvoláním,, - právo podat stížnost proti procesu zpracování osobních údajů Oblastní charitou Třebíč k dozorovému úřadu, kterým je Úřad pro ochranu osobních údajů, Pplk. Sochora 27, 170 00 Praha 7., , Oblastní charita Třebíč je oprávněna svoji politiku ochrany osobních údajů pozměnit tak, aby odrážel. Pracoviště: Oblastní charita třebíč-charitní pečovatelská služba třebíč, Karlovo nám., č.p. 41, 674 01 Třebíč 1. Informace: Helena Pavelková, +420 776 106 782.

Řemeslné práce - Řemeslné práce Potrubář 25 000 Kč

Potrubáři Potrubář. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 25000 kč, mzda max. 35000 kč. Volných pracovních míst: 5. Poznámka: Požadujeme:, - Minimálně 2 rok praxe v oboru, údržba a servis strojních zařízení, svařování, výroba aj., - Vzdělání technického zaměření – vyučen/SŠ, - Aktivní osobnost se zájmem se neustále vzdělávat, zodpovědnost, samostatnost, pracovitost, , Pracovní náplň:, - Příprava materiálu pro svařování (dělení, broušení aj.), spolupráce se svářečem při realizaci díla, , Nabízíme:, - Zázemí silné společnosti působící na jaderných a vodních elektrárnách, - Dlouhodobý odborný rozvoj, zvyšování kvalifikace včetně individuálního plánu rozvoje, možnost karierního postupu, podpora dalšího vzdělávání (SŠ, VŠ), - Odpovídající mzdové ohodnocení, motivační složka mzdy, - Příspěvek na dovolenou a vánoce, příspěvek na stravování, zvýhodněné volání pro zaměstnance, 1 týden dovolené navíc, sociální výpomoc ze sociálního fondu, důchodové připojištění aj., , Kontakt: prace@cezenergoservis.cz, 381103013, , Uchazeč o zaměstnání poskytnutím osobních údajů společnosti ČEZ ENERGOSERVIS spol. s r.o. uděluje dle Nařízení o ochraně osobních údajů a v souladu s právními předpisy v platném znění souhlas s jejich zpracováním za účelem získání zaměstnání a účasti ve výběrových řízeních a uchování po dobu 6 měsíců, poté budete případně osloveni s žádosti o poskytnutí souhlasu. Pracoviště: Čez energoservis spol. s r.o. - pracoviště jaderná elektrárna dukovany, 675 50 Dukovany-elektrárna. Informace: Lenka Hronková, +420 725 693 659,+420 381 103 013.

Ze svatby Jany Manové a Milana Hypra. Jako první v historii dukovanské jaderné elektrárny byli oddáni v tamním infocentru
37

Slzy dojetí tekly při první svatbě jen pár desítek metrů od jaderných reaktorů

Chorvatská fanynka. Fotbalové MS Rusko 2018
12

Krásné ženy z Argentiny, Nigérie a Evropy. Vyberte nejhezčí fanynku skupiny D

Hlasování začalo. Kamenická lípa bojuje o titul Strom roku 2018

Vysočina - Lípa svobody, která zdobí náměstí v Kamenici nad Lipou, teď bojuje o každý hlas od svých příznivců. Odstartovalo totiž více než tříměsíční klání o letošní titul v anketě Strom roku, ve kterém právě kamenická lípa postoupila až do finále.

OBRAZEM: Bernard Fest nabídl koncert Tomáše Kluse i Karla Gotta

Humpolec – V pátek 22. června naplno odstartoval Bernard Fest, největší a nejstarší letní hudební festival na Pelhřimovsku. Fanoušci se dočkali například koncertu Tomáše Kluse.

OBRAZEM: V bystřických Lužánkách vyrůstají hrady na horním toku Svratky

Bystřice nad Pernštejnem – Hrady Čepička, Lúčka, kostel a panské sídlo v Černvíru, hrad v Lomnici a klášter Porta coeli v Předklášteří u Tišnova, respektive jejich modely, budou moci již na konci letošních prázdnin obdivovat návštěvníci právě vznikajícího parku miniatur v bystřické lokalitě Lužánky. Tamní radnice na pět „letošních“ miniatur vyčlenila 250 tisíc korun.

Historicky první jaderná svatba a od císařpána k bolševikům: zhlédněte videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v pátek 22. června 2018.