Nejmenší děvčátka a chlapci reprezentují oddíl, než budou zařazeni do družstev TeamGym, v okresních soutěžích sportovní gymnastiky, kde letos obsazovali přední příčky. Trénují dvakrát týdně na ZŠ Bartuškova, jejich trénink je zaměřen na všeobecné základy.


Družstvo děvčat kategorie Junior I. (do 11-ti let – pozn. aut.) v soutěži TeamGym má za sebou také spoustu pěkných míst. Na Poháru TeamGym v Třebíči obsadila děvčata 7. místo a na MČR TeamGym v Ostravě skončila na místě šestém.


Druhé juniorské dívčí družstvo závodící v kategorii Junior II (do 16-ti let – pozn. aut.) obsadilo na závodech samé medailové pozice. Jejich nejlepší výsledek je titul Mistrů republiky pro rok 2010 z Ostravy a třetí místo z Junior cupu v Itálii.


Vůbec největší letošní úspěch oddílu je druhé místo seniorského dívčího družstva (nad 16 let – pozn. aut.) na Mistrovství České republiky v Ostravě, které jim zajistilo postup na Mistrovství Evropy, které se koná v říjnu ve Švédsku. Na tento závod bude družstvo posíleno o dvě hostující děvčata z Prahy.


Ze Senior cupu v Itálii si seniorky dovezly první místo. Všechna děvčata se zúčastňují různých vystoupení nejen se skladbami pro soutěž Team Gym, ale letos i s pohybovým skladbami „DISCO“ a „Jak ten čas letí“.


Třebíčský oddíl se věnuje i mimo gymnastickým aktivitám jako je například okresní přebor v bowlingu nebo zimní čtyřboj v rámci ASPV (asociace sportu pro všechny – poznámka aut.).


„Letos to byl opravdu vydařený rok. Jsme moc rádi, že v podmínkách, které máme vychováváme tak dobré gymnasty. Ve Švédsku to nebude jednoduché. Na rozdíl od nás, trénují severské týmy ve speciálních halách a ne ve školních tělocvičnách,“ říkají třebíčští trenéři Luděk a Eliška Klinerovi a jedním dechem dodávají: „Jedeme na takovýto závod vůbec poprvé a jsme zvědavi, co nás tam čeká. Máme jedno z nejmladších seniorských družstev a věříme, že děvčata předvedou to nejlepší, co v nich je.“