Třetí nejvyšší soutěž odstartuje v první polovině září, oba vysočinské celky pojedou v prvním kole ven. Třebíčští Snipers se představí v Hranicích, Spartak čeká zápas v Kloboukách.

Kluby už zahájily přípravu, mají za sebou první tréninky v hale. Program na letní týdny se ale výrazně liší. „Zaměříme se na fyzickou kondici, protože nebudeme mít k dispozici halu. Ta je v létě zavřená,“ vysvětlil kouč Snipers Michal Kelbler.

Hynek Peš v dresu dorostenců Dukly Jihlava.
Patnáctiletý hráč a profesionální smlouva? Běžné, shodují se Ščerban se Zachrlou

Pelhřimov o zázemí pod střechou nepřijde, takže jeho tréninky budou více herní. Kromě toho by Spartak rád strávil léto na turnajích. „Něco jsme si naplánovali, ale uvidíme, co nám situace dovolí. Snad už padnou úplně všechna omezení,“ vyslovil přání jeden z dvojice trenérů modrožlutých Jan Knězů.

V Pelhřimově se tým moc měnit nebude. Spartak dlouhodobě sází takřka výhradně na své odchovance, doplnění kádru z venčí je spíše výjimečné.

Trofej, o kterou se v Žirovnice hraje.
Kvarteto pro Perleťový pohár doplnili fotbalisté jihočeské Nové Včelnice

Tomu se naopak nebrání v Třebíči. Přivést další hráče do kádru bude nutnost. „Tolik nás prostě není,“ pokrčil rameny Michal Kelbler. Doplňování Snipers bude mít lety prověřený řád. „Hodně spolupracujeme s Hattrickem Brno, který hraje o soutěž výše. Proto opět budeme čekat až uzavře kádr,“ uvedl.

Generálkou před ligou se pro oba vysočinské týmy stane Pohár Českého florbalu. V úvodu se hraje turnajovým způsobem. Pelhřimov si bude muset cestu do pavouka proklestit přes soupeře z Jihlavy, Bystřice nad Pernštejnem, Okříšek a Mohelnice. Třebíč změří síly s Židenicemi, Lanžhotem, Ivanovicemi na Hané a Skurut Hai Brno.