Úvod utkání nabídl běhavý hokejbal, ale jak hostující brankář Igerský, tak i jeho protějšek Maxa všem střelám v úvodním dějství odolali.
„V první třetině jsme Přibyslavicím ukázali, že i když hrajeme spodní část tabulky, nebude s námi jednoduché vyhrát. Dokonce jsme měli i víc šancí, ale bohužel žádnou neproměnili," posteskl si třebíčský obránce Vojtěch Němec.

Po změně stran však začaly být aktivnější Přibyslavice, které se po kombinaci Fialy, Bednáře a zakončujícího Nováka ujaly vedení. Domácí si vytvořili více šancí a měli míček častěji v držení, ale hosté nehráli vůbec špatně a hrozili hlavně rychlými protiútoky. Těsně před druhou přestávkou ale znovu udeřili domácí. Po pasu extřebíčského Oujezdského skóroval při úniku ze strany Malý - 2:0.

Ve třetí části už domácí nebyli tak aktivní, ale náskok si bezpečně hlídali. Pojistku přidal Oujezdský, který se prosadil po asistencích Chlubny a Malého. Třebíčští byli za aktivní hru po celé utkání také nakonec odměněni, když se pět minut před koncem trefil Tomáš Pelikán.

V závěru ještě jiskřily emoce a přibyslavický Gric dokonce na chvíli přerušil hru, když nárazem za vlastní brankou posunul mantinel.
„Jsou to pro nás důležité tři body a výhru ještě budeme chtít potvrdit v posledním podzimním zápase v Hustopečích," shrnul domácí útočník David Fiala.

„V průběhu zápasu měl šanci po samostatném úniku Mejzlík, ale nedal. Pak mohl vstřelit gól po šťastně odraženém balónku Kuba Máca, ale do poloprázdné branky se netrefil. Bohužel se nás nedrželo štěstí. Utkání probíhalo jako opravdové derby, nechyběly tvrdé souboje a emoce v obou týmech byly znát. Prohráli jsme, což je škoda, ale těšíme se na domácí odvetu, která se odehraje v dubnu příštího roku," uzavřel hodnocení hostující bek.

PŘIBYSLAVICE - TŘEBÍČ 3:1
Branky a nahrávky: 20. Novák (Bednář, Fiala), 29. Malý (Oujezdský), 33. Oujezdský (Malý, Chlubna) - 40. T. Pelikán (Máca). Rozhodčí: Chytil – Vokurka. Vyloučení: 7:5. Bez využití. Třetiny: 0:0, 2:0, 1:1. Přibyslavice: Maxa - Gric, Zelený, Hanzl, Benáček, Němec, Brym - Novák, Fiala, Bednář, Malý, Chlubna, Oujezdský, Bacúr, Vozárik, Konecký. Třebíč: Igerský - T. Pelikán, O. Pelikán, D. Ludes, Němec - Fuchs, Růžička, Riedl - M. Ludes, Mejzlík, Máca – Fekiač.