Play-down Snipers nestačili dohrát, sezonu Česká florbalová unie anulovala. „Raději bychom uhráli Národní ligu na hřišti,“ tvrdí třebíčský trenér Michal Pazderník a dodává: „My jsme museli hned porazit Svitavy v sérii na čtyři vítězná utkání, ale věřím, že bychom to zvládli.“

Nic na tom nemění fakt, že z východu Čech se Snipers vraceli s mankem dvou prohraných zápasů. „První duel byl vyloženě smolný. Vedli jsme o tři góly, zápas jsme ztratili v prodloužení. Soupeř měl velké štěstí góly dával po prapodivných odrazech míčku. Smůla se nám lepila na paty, ale věřím, že před domácím publikem bychom to zvládli a do Svitav se vraceli za stavu 2:2 na zápasy. Pět třetin ze šesti jsme totiž byli lepší,“ zdůrazňuje Pazderník.

Uznal však, že koncovky zápasů byly u jeho svěřenců velký problém. „Ve Svitavách jsme ztratili dvakrát výhru v poslední třetině. To se ale dělo prakticky celou sezonu. Osmkrát jsme ztratili takhle hodně dobře rozehraný zápas, který měl skončit výhrou,“ spočítal Pazderník.

Soupeři hru Třebíče většinou chválili, nad výsledky Snipers kroutili hlavou. „My jsme herně byli opravdu konkurenceschopní. Zpravidla jsme diktovali tempo hry, jenže protivníci se bránili a čekali na naše chyby,“ ví Pazderník.

A tady se právě ukázala achillova pata Třebíče. „Říkali jsme si, že musíme pořád hrát jako za stavu 0:0. Jenže po nějakém hloupém gólu nebo inkasované brance v přesilovce jsme si přestali věřit. Soupeře jsme tím nastartovali a o zápas přišli.“

Pokud bude další sezona zahájena, je jasné, kde se musí celek z Vysočiny zlepšit. „Vypadá to, že kádr zůstane pohromadě. Zapojí se i naši junioři. My jsme domluvení o pomoci mentálního kouče,“ přiznává Pazderník.

Hráči mají nyní volno. „Připravují se individuálně, jak je to jen možné. Jedná se o různá cvičení a posilování. Snad se momentální těžká situace zklidní a všechno se před novou sezonou vrátí do starých kolejí,“ přeje si Pazderník.