TŘEBÍČ – HUSOVICE 74:58

Domácí tým začal poněkud nervózně a prvních bodů se dočkal až ve 4. minutě. Stylově k výhře zavelel trojkou kapitán Čermák. Hostitelé se opět mohli spolehnout na dobrou obranu, proti které se Husovice prosazovaly jen velmi těžko. V první čtvrtině tak zaznamenaly jen jedenáct bodů.

Ve druhé půli Třebíč pokračovala v dobrém výkonu a náskok se stále navyšoval. Husovický tým si vzal timeout a nápor lídra přibrzdil. Jenže nezastavil. Náskok se vyšplhal místy až nad dvacet bodů, Třebíč nakonec vyhrála 74:58. Střelecky táhli tým Jan Janík a David Špaček.

Body a sestava: Janík 15, Špaček 14, Čermák 9, D. Černý 9, Vrtal 9, Sladký 7, Ferdan 6, Man 5, R. Černý, Diviš, Lenikus. Čtvrtiny: 17:11, 16:14, 23:17, 18:16.

HUSOVICE – TŘEBÍČ 73:78

Odveta v moravské metropoli byla v podstatně jiném duchu. Brněnský tým chtěl odčinit páteční porážku z Třebíče a začal v úplně jiném stylu. Obrana hostí v první čtvrtině tentokrát tak pevná nebyla a Husovice se dostaly do dvanáctibodového vedení. Jejich pohodu pak potvrdila trojka nakonec. Husovicím se dařilo zakončení zpod košového prostoru, hosté ale zlepšili obranu a začali dávat body z rychlých protiútoků.

V poločase ještě vedly Husovice o devět bodů, ale rozhodující byl nápor Třebíče zkraje druhého poločasu. Skóre bylo po dvou minutách srovnané a začala přetahovaná o každý koš. Poslední minuty ale lépe vyšly hostům, kteří tak rok uzavřou se stoprocentní bilancí bez porážky.

Body a sestava: Čermák 20, Janík 13, Ferdan 11, R. Černý 8, Sladký 7, D. Černý 5, Diviš 4, Man 4, Špaček 3, Vrtal 3. Čtvrtiny: 24:12, 19:22, 19:31, 11:13.

1. TŘEBÍČ 11 11 0 888:660 22

2. Husovice 11 9 2 808:640 20

3. Tesla Brno 11 7 4 711:664 18

4. Vysočina B 11 6 5 672:645 17

5. Vyškov 10 6 4 596:599 16

6. Hodonín 10 5 5 662:671 15

7. Blansko 11 4 7 674:741 15

8. Uherský Brod 11 4 7 761:842 15