Byť tomu konečný výsledek nenapovídá, měl celek z Vysočiny průběh zápasu po celých šedesát minut, snad s výjimkou hektického závěru, pod kontrolou.

Hned z první akce skóroval hostující Ptáčník, který tak odstartoval další vynikající představení. Své, ale i celého týmu. Pouze jedinkrát se totiž v dalším průběhu sobotního utkání stalo, aby byli hráči Jičína ve vedení!

Ačkoliv v průběhu úvodních třiceti minut hosté vedli již o tři branky, do poločasové přestávky odcházeli pouze s jednobrankovým vedením. O něj se pouhé dvě vteřiny před sirénou postaral přesně mířící Bartůněk – 14:15.

Fotbalisté Nového Města na Moravě (v modrém) v sobotním dopoledni vyválčili na půdě předposledních Otrokovic bod za bezbrankovou remízu.
Oba hráli nerozhodně. Fotbalisté Velkého Meziříčí i Nového Města přivezli bod

Start do druhého dějství ovšem vyšel svěřencům trenéra Petera Kostky na výbornou, když rychle odskočili do čtyřbrankového trháku.

Když deset minut před koncem Halíček zakončením z levého křídla zvyšoval na 25:20, zdálo se, že házenkáři Sokola s jistotou míří za další výhrou.

Jenže domácí Jičín utkání nezabalil, navíc hosté se začali trošku trápit v koncovce. Tři minuty před koncem vyrovnal Hlava na 27:27, navíc domácí dostali další možnost protiútoku.

Brazilský útočník Dario Aoki se stal novou posilou fotbalistů Radešínské Svratky. Už za sebou má také vítěznou premiéru v dresu účastníka krajské 1. A třídy.
K vidění bude brazilská samba. Fotbalisté Radešínky hlásí hodně exotickou posilu

V tomto okamžiku Nové Veselí podržel gólman Schams, který vytáhl důležitý zákrok. Minutu před koncem vstřelil ze sedmičky rozhodující branku Burnazovič, závěrečné vteřiny už pak hostující soubor zvládl.

V dalším kole se Nové Veselí představí doma, v sobotu od 17.00 přivítá v ZDT Aréně mužstvo Zubří.

JIČÍN - NOVÉ VESELÍ 27:28
Sestava a branky: Schams, Martin Štohanzl – Ptáčník 8, Gregorovič 5, Burnazovič 4/1, Bartůněk 3, Dodica 2, Flajsar 2, Tomášek 2, Melichar 1, Halíček 1, Miroslav Štohanzl, Parolly, Veselý. Rozhodčí: Bubeníček, Petruška. Bez ŽK. Vyloučení: 2:3. Diváci: 500. Poločas: 14:15.