Oba celky dělí v tabulce jen bod, a že se bude v sobotním souboji čtvrtého celku tabulky s pátým nač koukat, to slibují oba trenéři. „Tyto zápasy jsou mnohem emotivnější a to je to, co se lidem líbí. Určitě je mezi námi určitá rivalita, ale není to nic přehnaného," hlásí okříšský kouč Jan Kourek.

S tím souhlasí i jeho protějšek Michal Pazderník. „Můžeme očekávat skvělou diváckou kulisu, boj o každý metr hřiště a určitě i plno emocí," doplňuje kormidelník Sniperů.

Jeho cíl je jasný. „Do každého zápasu jdeme s tím, že chceme uspět a nic na tom nebudeme měnit ani tentokrát," burcuje třebíčský lodivod.

Naplno bodovat ale budou chtít i domácí. „My se na to připravíme jako na každé jiné utkání a pokusíme se zvítězit. Určitě také chceme potěšit naše fanoušky, kteří jsou skvělí. Od zápasů čekáme spoustu soubojů. Je to derby a nikdo nedá nic zadarmo," má jasno Kourek.

Oba týmy se utkávají vůbec poprvé, a tak je jedno mužstvo pro druhé neznámou. „Hráli jsme s nimi pár přáteláků, ale to už je dlouho. A výsledek bude určitě jiný než tenkrát, když jsme je vysoko poráželi. S Okříškami se utkávalo jen naše béčko a céčko v nižších soutěžích. Co se týká nás jako áčka, tak to bude první vzájemný zápas v mistrovské sezoně," potvrzuje Pazderník, který nechtěl o soupeři příliš hovořit. „V čem jsou silní a co by na ně mohlo platit, si nechám pro sebe," podotýká třebíčský kouč.

S tím jeho protějšek problém neměl. „Řekl bych, že hlavní síla Třebíče je v obraně. Nedostává moc branek. Slabinu hledám těžko, protože jsme na sebe ještě nenarazili v letošní sezoně a ani jsem bohužel neměl možnost některý z jejich zápasů shlédnout," svěřil se okříšský kormidelník.

Oba celky mají společný problém – absence. „Zdravotní stav našeho týmu není příliš dobrý. Máme čtyři hráče na marodce. S tím se bohužel potýkáme už od začátku sezony, ale myslím, že se s tím vyrovnáme i v zápase s Třebíčí," pravil šéf okříšské střídačky.

O složení Sniperů se trenér rozhodoval až do posledních chvil. „Zatím pár nemocných a zraněných máme. Uvidíme ale na předzápasovém tréninku, jak se nakonec sestava vykrystalizuje," nechal se slyšet Pazderník.

Florbalové menu
Divize C – 7. kolo
Sobota od 18.00: OKŘÍŠKY-KNĚŽICE - SNIPERS TŘEBÍČ (sportovní hala v Třešti), Litomyšl – Lubná, Písek – Strakonice, Innebandytos Hradec Králové – Trutnov. Neděle od 11.00: Dačice – Přelouč (sportovní hala v Třešti). Rtyně v Podkrkonoší - Náchod 7:5 (předehráno 2. listopadu).